W najtrudniejszej i zarazem najbardziej widowiskowej kategorii - seniorów zwyciężył Paweł Warszawski z WKJ Gabon Walewice. Zawodnik zwyciężając podczas Finału w Białym Borze w konkursie CIC** wyprzedził Kamila Rajnerta, reprezentującego SCSJ Coval Biały Bór, który ostatecznie zdobył srebrny medal w tej kategorii. Na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Kaźmierczak z KJ "Gryf" Biały Bór, który w konkursie finałowym zajął drugie miejsce. Rywalizacja w tej grupie trwała do ostatniego przejazdu w próbie skoków, a różnice między zawodnikami w czołówce były minimalne.

   W grupie Juniorów Finał w Białym Borze również przyniósł znaczące zmiany w czołówce. Aleksander Kadłubowski, który miał dużą przewagę przed tymi zawodami nie ustrzegł się błędu podczas sobotniej próby terenowej  i zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Pech Zuzanny Burkert i jej Lublina, który prze lekką niedyspozycję nie został dopuszczony na startu w skokach, nie pozwolił jej utrzymać miejsca na podium, przez co zakończyła rywalizację w cyklu na 4 miejscu. 11 miejsce w silnej, międzynarodowej stawce konkursu CIC*pozwoliło Aleksandrze Grzybkowskiej z KJ Agro-Handel Śrem na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji w grupie Juniorów. Brązowy medal zdobyła Marta Kosik, która reprezentuje barwy gospodarzy Finału – SCSJ Coval Biały Bór.

   W kategorii Juniorów Młodszych (zawodników do 15 lat) zwyciężyła zdecydowana faworytka tej grupy wiekowej – Wiktoria Knap z ZKS Drzonków, która w tym sezonie zdobyła już srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów. Miejsce drugie zajęła Franziska Gillmaier z LKJ „Hippologia” Strzegom, która ma na swoim koncie pierwsze starty na poziomie jednej gwiazdki. Brązowy medal w końcowej klasyfikacji Juniorów Młodszych zdobyła Małgorzata Cybulska z SKJ Trawers Warszawa, która trzecie miejsce zapewniła sobie zwycięstwem w konkursie finałowym.

   W kategorii kuców wygrała Zuzanna Januszewska z LKJ Dragon Nowielice, która prowadziła w tej klasyfikacji od początku sezonu, miejsce drugie zajęła Julia Gillmaier z LKJ „Hippologia” Strzegom, a miejsce trzecie uczestniczka Mistrzostw Europy kuców – Julia Elzanowska na koniu Spinway Memento.

   Oprócz 4 wyżej wymienionych klasyfikacji indywidualnych na koniec sezonu przedstawiono wyniki klasyfikacji klubowej rozgrywanej w ramach Pucharu Polski WKKW. W niej bezapelacyjnie zwyciężyło Stowarzyszenie Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór, na miejscu drugim znalazł się Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, a na miejscu trzecim WKJ Gabon Walewice.
Rozgrywki Pucharu Polski WKKW z roku a rok co raz bardziej się rozwijają, w tym sezonie łącznie sklasyfikowano 173 zawodników, a zdecydowanie najliczniejszą grupą była kategoria seniorów, w której punkty na przestrzeni całego sezonu zdobyło 107 zawodników. Cykl rozegrany został podczas 6 Eliminacji w całej Polsce  - Sopot, Jaroszówka, Racot, Baborówko, Biały Bór oraz zawodów finałowych, które również odbyły się na terenie CSJ Coval Biały Bór. Regulamin Pucharu pozwala w ramach jednej kategorii wiekowej walczyć zarówno najlepszym jeźdźcom, reprezentantom kraju zajmującym się WKKW wyczynowo lub zawodowo, jak i amatorom, dla których uprawianie tej dyscypliny jest zabawą i pomysłem na hobby. Zawodnicy  zdobywają punkty, przez co są sklasyfikowani w rankingu, w ramach wszystkich konkursów, które rozgrywane są podczas danej eliminacji od CNC LL do CIC/CCI***. Jednak zwycięstwo w końcowej klasyfikacji mogą zapewnić sobie tylko Ci zawodnicy, którzy wystartowali podczas Finału w konkursie odpowiednim dla swojej grupy wiekowej - Seniorzy - CIC**, Juniorzy  - CIC*, Juniorzy Młodsi i Kuce – CNC L.   
   Organizatorem Pucharu Polski WKKW jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które dzięki współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim od 2011 roku koordynuje całość rozgrywek tego cyklu.