Na zakończenie zmagań na Litwie drugie miejsce w konkursie Grand Prix 155 cm LR zajęła Klaudia Siarkiewicz. Dzieci rywalizację w finale FEI Nations Cup Youth ukończyły na 6 miejscu.

CSI2*-W Vazgaikiemis (LTU)

Konkurs Grand Prix zawodów miał wysokość 155 cm, a jego wyniki zaliczane były nie tylko do Longines Ranking, ale też do rankingu Pucharu Świata. Do rozgrywki awansowały jedynie 3 pary, w tym jedna z Polski. Była to Klaudia Siarkiewicz startująca na ogierze rasy KWPN JACKPOT B. Zawodniczka uplasowała się ostatecznie na wysokim, drugim miejscu. Miejsce tuż za podium zajął Maksymilian Wechta dosiadający holsztyńskiego wałacha MYSTIQUE, a na swoim drugim koniu, ogierze CASSIOPEIA, zawodnik był siódmy. W obu przejazdach przydarzyła mu się jedna zrzutka.

W “małym” Grand Prix, konkursie Medium Tour CSI1* 135 cm, najwyżej sklasyfikowany został wczorajszy zwycięzca, Kacper Mróz, który na klaczy DALILA VAN HET KEIZERSHOF Z miał jeden błąd i zajął 11 miejsce. Taki sam wynik miał też Tomasz Miśkiewicz startujący na klaczy GUAGA L (14 miejsce). Finał Small Tour CSI1* 125 cm bezbłędnie pokonała jedynie Zuzanna Sowińska, która na holsztyńskiej klaczy HELLO BERLIN  zajęła 15-te miejsce.

Wyniki TUTAJ

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth Final, Lier (BEL)

W finale cyklu FEI Jumping Nations Cup Youth oglądaliśmy dzisiaj zespół Dzieci. Drużyna do tej pory była bezbłędna w obu konkursach kwalifikacyjnych. Finałowy parkur 130 cm okazał się bardzo wymagający dla wszystkich startujących drużyn, bo tylko zwycięska Holandia zdołała zachować czyste konto. Polska ekipa ukończyła konkurs z wynikiem 8 pkt karnych i na 6 miejscu. Trzeci bezbłędny przejazd odnotowała Helena Gola startująca na klaczy Carbonara MK. Pozostałe amazonki miały po jednym błędzie, a były to Zuzanna Kuczerawy i klacz Uraca II, Gaja Kazimierczak i ogier Leader One oraz Lila Kulesza i ogier Unbelievable

Indywidualnie w konkursie Big Tour CSI1* na 13 miejscu uplasowała się Julia Ganowska startująca na holsztyńskim wałachu Number One 28. Para miała jedynie 2 pkt za przekroczoną normę czasu. Z jednym błędem z tego parkuru zjechała Natalia Sydow startująca na oldenburskiej klaczy Impala 47 (20 miejsce). W konkursie CSIOY Small Tour 135 cm Zofia Michalak na klacz rasy SP Princessa I G była bezbłędna i zajęła 5 miejsce. Na poziomie 130 cm wystartowała jeszcze Nell Sówka na oldenburskim ogierze Digisport Malik. Z parkuru zjechali z wynikiem 13 pkt karnych (8 miejsce).

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Ostatniego dnia zawodów Przemysław Konopacki wystartował jedynie w konkursie finałowym dla 7/8-latków. Zawodnik dosiadał wałacha rasy SF Haikai de Bacon. Parkur podstawowy pokonali bez błędów, ale zrezygnowali ze startu w rozgrywce, do której awansowało 27 par.

CSI2* Paderborn (GER)

W finałowych konkursach Cassandra Orschel odnotowała w obu startach po jednym błędzie. Na 6-letnim holsztyńskim wałachu Cascalido 6 zawodniczka zajęła 11 miejsce, a na westfalskim wałachu Eldorado 164 był 19-ta w konkursie 140 cm.