W finale MŚMK nieco zabrakło szczęścia, tak samo jak w Grand Prix CSI2* Deurne. Start Mateusza Tyszko jak i Przemysława Konopackiego można jednak uznać za udany. Zmagania ukończyli też nasi na MŚ w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi.

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody, Lanaken (BEL)

Kolejny rok z rzędu do ścisłego finału MŚMK w skokach młodego konia doprowadził Mateusz Tyszko. W tym roku okazał się to 5-letni ogier rasy KWPN O'Rockstar (Big Star x Little Rock). Przez dwa dni pokonywali parkury bezbłędnie. Dzisiaj przydarzyły im się niestety dwie zrzutki i z 8 pkt karnymi uplasowali się ostatecznie na 44 miejscu. W tym roku do startu w kategorii koni 5-letnich przystąpiły łącznie 232 konie.

CSI2* Deurne (NED)

W konkursie Grand Prix CSI2*, 145 cm zaliczanym do Longines Ranking, Przemysław Konopacki wystartował na klaczy Expression'Quill. Para w przebiegu podstawowym miała jeden błąd, ale z dobrym czasem przejazdu zajęli 11 miejsce w końcowej klasyfikacji. W niedzielę zawodnik zmierzył się też z finałem rundy dla 6/7-latków, gdzie na wałachu Haikai de Bacon był bezbłędny i zajął 19-te miejsce.

Mistrzostwa Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, Haras du Pin (FRA)

W niedzielę zakończyła się też rywalizacja w MŚ w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi. Najwyżej w klasyfikacji indywidualnej uplasowała się Weronika Kwiatek która razem z wałachem RONCEWAL ukończyła zmagania na 25 miejscu z wynikiem 167,23 pkt. Kilka miejsc niżej uplasował się Bartłomiej Kwiatek powożący wałachem Nerwus. Ich wynik końcowy, 169,22 pkt, zapewnił 28 miejsce. Ten zawodnik jako jedyny z Polaków zachował czyste konto w próbie zręczności powożenia. Miejsce 31 wywalczył Adam Rak w zaprzęgu z wałachem BONITO. Wynik tego zawodnik w MŚ to 171,75 pkt. Miejsce 43 ostatecznie zajęła Katarzyna Kuryś z wałachem COUNT DOWN (181,04 pkt), Dariusz Turzyński z ogierem LOTNIK miejsce 66 (212,25 pkt), a Krzysztof Idzikowski i wałach BARYT miejsce 69 (222,88 pkt). Zespół Polski, w którym startowali Weronika Kwiatek, Katarzyna Kuryś i Bartłomiej Kwiatek, ukończył zmagania na 8 miejsce z łącznym dorobkiem 333,72 pkt. Złoty medal odebrała Francja z końcowym wynikiem drużyny 298,59 pkt.