Jedno zwycięstwo i kilka miejsc w czołówce – tak w skrócie wygląda bilans niedzielnych startów reprezentantów Polski za granicą.

CSI2* Danube Champions Tour - Olympic Spirit, Samorin (SVK)

Kilka polskich par wystartowało w dzisiejszym konkursie Grand Prix CSI2* (145 cm). Jednak żadna nie zakwalifikowała się do rozgrywki. Najbliżej był Michał Kaźmierczak, który swój przejazd na ogierze Kalahari Rock ukończył z wynikiem 4 pkt. i zajął miejsce 13.

Do rozgrywki finału dużej rundy CSI1* (140 cm) zakwalifikowała się Olga Skrobacz na klaczy Disco Lady. Wynik w drugim przejeździe wyniósł 8 pkt. i dał zawodniczce 8 miejsce w klasyfikacji. Po jednym błędzie w przejeździe podstawowym mieli Michał Kaźmierczak na klaczy Pippa Vd Heffinck (11 m.), Małgorzata Koszucka na wałachu King Heartbreaker TN (13 m.) i Aleksandra Kierznowska na klaczy Westfalia L (14 m.).

W finale średniej rundy CSI1* (130 cm) oglądaliśmy dwa bezbłędne przejazdy w wykonaniu polskich par. Na miejscu 8 sklasyfikowana została Michalina Łącka na klaczy Gillenia, a miejsce 13 zajął Michał Kaźmierczak na ogierze Luis Nazario de Lima Zw Z.

Finał rundy amatorów rozegrany był jako konkurs z rozgrywką o wysokości 115 cm. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonały dwie polskie pary, które miały w rozgrywce po jednym błędzie. Miejsce 3 zajął Julian Laskowski na klaczy Afryka BH, a na 8 pozycji uplasowała się Julia Pawłowska na klaczy My Lady.

CSI2* Summer Tour Azelhof, Lier (BEL)

Dość sporo bo aż 18 par zakwalifikowało się do konkursu Grand Prix CSI2* (145 cm), w którym do zdobycia były tez punkty Longines Ranking. Jan Chrzanowski na wałachu Chico de Hus nie miał błędów zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce i ostatecznie uplasował się na 11 miejscu w klasyfikacji.

Zwycięstwem Darii Kobiernik i klaczy Donna Neva S zakończył się konkurs Grand Prix CSI1* (130 cm). Polska para nie miała błędów zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce, w której uzyskała najlepszy czas 34,24 s.

Najlepszy czas w konkursie szybkości 135 cm miała Daria Kobiernik na klaczy Venus. Jednak jeden błąd dodał dodatkowe 4 sekundy do wyniku i reprezentantka Polski zajęła ostatecznie miejsce 2 w klasyfikacji.

Dobre zakończenie zawodów w Lier zanotowała także Paulina Sawicka, która w konkursie 120 cm uplasowała się na 3 miejscu po bezbłędnym i szybkim przejeździe na klaczy Corlanda Vrs.