Zakończyły się pierwsze konkursy ujeżdżeniowe w Opglabbeek. Indywidualnie wysokie, szóste miejsce w konkursie drużynowym ME Kuców zajęła Pola Guerquin-Koryzma. Świetne wyniki uzyskała też drużyna Dzieci.

Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu Juniorów i Dzieci, Mistrzostwa Europy Kuców w Skokach i Ujeżdżeniu, Opglabbeek (BEL)

O dużym sukcesie może mówić dzisiaj Pola Guerquin-Koryzma. Zawodniczka razem z kucem Milky Way PP jako jedyna reprezentuje Polskę w tej kategorii ME. Para wystartowała dzisiaj z samego rana. Ich przejazd w programie drużynowym oceniono na 72,800%, co nie tylko jest ich indywidualnym rekordem, ale pozwoliło też na zajęcie wysokiego, 6 miejsca w końcowej klasyfikacji tego konkursu. Kolejny start amazonki zaplanowany jest na sobotę o 9:24. Tego dnia para zmierzy się z programem indywidualnym.

Świetną jazdę zaprezentowały też amazonki w konkursie wstępnym ME Dzieci. Na 9 miejscu w końcowej klasyfikacji uplasował się Liwia Strzeszewska dosiadająca małopolskiego wałacha Harley Zof. Zawodniczkę oceniono na 74,357%. Miejsce 14 zajęła Aleksandra Rozesłańska, która w przejeździe na hanowerskim wałachu Fursten Spinne Up Up uzyskała wynik 72,941%. Startująca wczoraj Julia Wójtowicz ostatecznie uplasowała się na 16 miejscu, a Aleksandra Machniewicz na 25. W konkursie wystartowały 52 pary. Dla trzech polskich zawodniczek był to debiut w ME, a więc wyniki tym bardziej mogą napawać dumą i radością. Jutro o 8:30 wystartuje konkurs drużynowy tej kategorii.

Po południu zakończył się konkurs drużynowy w kategorii Juniorów, który decydował o tegorocznej klasyfikacji medalowej zespołów. W konkursie wystartowało 15 reprezentacji, a indywidualnie 67 par. Startująca dzisiaj Anna Błońska w przejeździe na wałachu rasy KWPN James Grant została oceniona na 67,394%. Dało to parze indywidualnie 39 miejsce. Veronica Pawluk na oldenburskiej klaczy Fallete Old uzyskała wynik 68,454% i zajęła 28 miejsce. Startujące wczoraj Weronika Usiądek i Aleksandra Błachno uplasowały się odpowiednio na 41 i 50 miejscu. Łączny wynik polskiej drużyny to 202,484%, co pozwoliło zająć 11 miejsce. Zwyciężył zespół Niemiec z końcowym wynikiem 223,696 %. Kolejny konkurs dla polskich zawodniczek to program indywidualny. Start jutro o 14:00.

Z pierwszym konkursem zmierzyły się dzisiaj też zawodniczki na parkurze. Pierwsza kwalifikacja była konkursem zwykłym, a przeszkody na parkurze mierzyły 130 cm. Jako pierwsza na parkur wyjechała Olga Patecka startująca na wałachu Boco An Mhuileann. Para niestety nie ukończyła przejazdu. Chwilę później z przeszkodami zmierzyła się Wiktoria Cwalina razem z kucem Lexus, ale tej parze również nie udało się ukończyć konkursu.

Relacja: TUTAJ

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Powożeniu, Flyinge (SWE)

Kolejne przejazdy w próbie ujeżdżenia za nami. W czwartek na czworoboku zaprezentowali się juniorzy. W grupie powożących kucami 17 miejsce zajmuje Zofia Górska, która dzisiaj razem z wałachem MARONS VALENTINO uzyskała wynik 58,64 pkt. Kilka miejsce dalej, bo na 22, plasuje się Hubert Górski z kucem ALEXANDRO H. Wynik tego zawodnika przed maratonem to 61,76 pkt. Trzecim polskim zaprzęgiem w tej kategorii powozi Bartosz Klupś. Wynik tego zawodnik i kuca HURAGAN z próby ujeżdżenia to 66,56 pkt.

Zawodnicy kategorii U25 wystartują jutro. Jako pierwsza, ok 10:04, na czworobok wjedzie Katarzyna Górska. O 14:25 wystartuje Martyna Bebłot, następnie Bartosz Złoty (15:21), Kacper Górski (16:46), a ok 16:54 polskie starty w ujeżdżeniu zamknie Jagoda Karpińska