Z sukcesem Mistrzostwa Europy w powożeniu zakończył Bartosz Złoty, który wywalczył 4 miejsce w kategorii U25. W finałowych konkursach ME w ujeżdżeniu bardzo dobre wyniki uzyskały dzisiaj też Liwia Strzeszewska i Pola Guerquin-Koryzma

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Powożeniu, Flyinge (SWE)

O medalach i ostatecznych miejscach naszych młodzieżowców w ME zadecydowała dzisiaj próba zręczności powożenia. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem wśród naszych reprezentantów został Bartosz Złoty powożący klaczą PESTI-G w kategorii U25 H-1. Para w końcowej klasyfikacji zajęła 4 miejsce z łącznym wynikiem 138,70 pkt. Niewiele zabrakło do medalu, bo 0,33 pkt, ale czwarte miejsce wśród europejskich zawodników to zdecydowanie duży sukces i powód do zadowolenia. W tej samej kategorii 10 miejsce zajęła Jagoda Karpińska razem z wałachem NEAPOLITANO FENYES. Końcowy wynik zawodniczki to 146,07 pkt. Na 15 pozycji uplasował się Kacper Górski startujący z wałachem PICCOLO G (152,42 pkt), a 22 miejsce zajęła Martyna Bebłot powożąca klaczą JASZA (187,55 pkt). W kategorii U25, ale powożąca kucem HULDIINA KASSARI, Katarzyna Górska uplasowała się na 20 miejscu. Zawodniczka awansowała po dzisiejszym konkursie, w którym zajęła 9 miejsce. Jej końcowy wynik w ME to 156,94 pkt.

W kategorii Juniorów najwyżej sklasyfikowany został Hubert Górski powożący kucem ALEXANDRO H. Zawodnik wywalczył 11 miejsce z wynikiem 139,71 pkt. W tej samej kategorii Bartosz Klupś z kucem HURAGAN uplasował się na 17 miejscu kończąc ME z wynikiem 145,32. Zofia Górska i  kuc MARONS VALENTINO zajęli w tej grupie 28 miejsce (173,73 pkt). W kategorii Dzieci reprezentował nas jedynie Wojciech Klupś z kucem ST. PIETERS EMRYS. Dobry, zerowy występ w dzisiejszej próbie (7 miejsce) pozwolił na awans i zajęcie 15 miejsca w ogólnej klasyfikacji (116,75 pkt).

Wyniki TUTAJ

Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu Juniorów i Dzieci, Mistrzostwa Europy Kuców w Skokach i Ujeżdżeniu, Opglabbeek (BEL)

Zarówno w finale indywidualnym Dzieci, jak i ME Kuców, poziom był naprawdę wysoki i mimo, że nasze amazonki uplasowały się w drugiej połowie stawki, to sam awans i uzyskane wyniki są godne uznania. Liwia Strzeszewska w ME startowała po raz drugi i był to dla niej pierwszy finał tak dużej imprezy. Zawodniczka w starcie na małopolskim wałachu Harley Zof została oceniona na 71,028% i zajęła ostatecznie 18 miejsce w końcowej klasyfikacji mistrzostw. Rywalizację w czwartek w tej kategorii zaczynały 52 pary.

Pola Guerquin-Koryzma trzeci raz zmierzyła się z imprezą tej rangi, a drugi raz rywalizowała w finale. Dzisiejszy Freestyle zawodniczki i kuca Milky Way PP oceniono na 72,065% co dało 16 miejsce w klasyfikacji finału. We wszystkich konkursach zawodniczka prezentowała się bardzo dobrze, a wyniki zawsze przekraczały 70%. W ME w tej kategorii startowały łącznie 53 pary.