W sobotę w Poznaniu rozegrano pierwsze konkursy finałowe. Poznaliśmy zwycięzców rund Medium i Special. Na parkurze w drugiej eliminacji Cavaliday Future walczyli także najmłodsi zawodnicy na kucach. Wieczorem rozegrano dwa konkursy specjalne – sztafetę oraz Speed and Music

 

 

Sobotę rozpoczął konkurs Rundy Młodych Koni. Najlepsza w rywalizacji koni 6/7-letnich okazała się klacz rasy SP VOILA (Centero x Van Helsing), której dosiadała polska juniorka Klara Kozioł. Miejsce drugie zajęła klacz rasy KWPN JAVENDA (Harley VDL x Quidam de Revel) w siodle z reprezentantem Litwy Andriusem Petrovasem. Na miejscu trzecim konkurs ukończył ogier rasy KWPN ZANZIBAR L (Kannan x Clinton) dosiadany przez zawodnika z Polski Dawida Skibę.

 

Konkurs Small Round 120 cm zakończył się zwycięstwem reprezentantki Polski Darii Kobiernik. Zawodniczka triumfowała dosiadając hanowerskiego wałacha CZWERG. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Holandii. Drugi w konkursie był Piet Raijmakers Jr startujący na wałachu rasy KWPN VAN SCHIJNDEL'S HANIBAL. Miejsce trzecie zajął Eric Ten Cate, który dosiadał wałacha INDENDO.

 

Pierwszym z finałów rozegranych w sobotę był konkurs Special Round Final 115 cm. Kolejne zwycięstwo na tym poziomie odniosła 15-letnia zawodniczka z Polski Zuzanna Niziołek. Dosiadała ona klaczy rasy SP MARIKA. Na miejscu drugim i trzecim także uplasowały się młode polskie amazonki. Drugi czas w konkursie uzyskała juniorka Sara Patejko startująca na ogierze rasy SP IRYDION L. Trzecie miejsce zajęła Marcelina Jackowiak. 14-letnia zawodniczka dosiadała meklemburskiej klaczy FABIA.

 

Drugim finałem był dwufazowy konkurs Medium Round Final. Na liście startowej zapisanych było ponad 70 par, a parkur składał się z przeszkód o wysokości 140 cm. Najskuteczniej w drugiej fazie konkursu jeździł reprezentant Holandii Hessel Hoekstra. Zawodnik zwyciężył dosiadając wałacha rasy KWPN HELSINKI. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy z Polski. Drugi był Jarosław Skrzyczyński startujący na hanowerskim wałachu QUICK STEP. Miejsce trzecie zajął junior Aleksander Lewandowski, który dosiadał belgijskiej klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF.

 

W pierwszym konkursie Cavaliady Future drugiego tygodnia zawodów w kategorii MINI najlepsza okazała się Zofia Wierucka startująca na kucu CYKOR. Miejsce drugie zajęła Maja Kliś dosiadająca klaczy KLARA. Trzecia w tej kategorii była Zofia Ciszek, która startowała na kucu BEŁT. W kategorii MIDI na najwyższym stopniu podium stanęła Martyna Grobelny. Amazonka triumfowała dosiadając kuca MAKS. Drugie miejsce zajęła Karolina Wernerowicz, która startowała na kucu VALES BLUERAY. Na miejscu trzecim uplasowała się Kornelia Jurasz dosiadająca ogiera ROLEX 2.

 

Wieczorem rozegrano jeszcze jeden konkurs z udziałem kucy. Była to sztafeta, w której oprócz młodych zawodniczek startowali również doświadczeni jeźdźcy, tym razem z udziałem koni, ale mechanicznych. Obok przejazdów na kucach, znani i lubiani zawodnicy podróżowali w pojeździe John Deere Gator. O wygranej decydował sumaryczny wyniki całej drużyny. Rywalizowało 8 zespołów. Najlepszy czas przejazdu uzyskał zespół w składzie Paulina Słoniec i kuc FRANKENHOEH'S MYLORD, Nel Skotarczak i kuc WIKING PP oraz Felix Hassmann. Miejsce drugie zajęła drużyna, którą reprezentowali Zofia Ciszek i kuc BEŁT, Karolina Wernerowicz i kuc VALES BLUERAY oraz Bartłomiej Kwiatek. Na miejscu trzecim uplasowały się Wiktoria Cwalina i kuc RAMIRO oraz Zuzanna Przybylska i kuc WESTERVELD’S OLIEVIER w zespole z Łukaszem Brzóską.

 

 

Na zakończenie dnia rozegrano konkurs Speed and Music. Konkurs szybkości w którym zrzutki przeliczane były na karne sekundy, a wygrana zależała od końcowego czasu przejazdu, a nie popełnionych po drodze błędów. Najszybciej na linii mety znalazł się zawodnik z Holandii Piet Raijmakers Jr. Dosiadał on klaczy rasy KWPN GOMEZ IMPREZZ. Na miejscu drugim uplasował się również reprezentant Holandii. Był to Hessel Hoekstra startujący na wałachu QUSTAR. Miejsce trzecie, z jedną zrzutką, zajął Polak Maksymilian Wechta, który dosiadał klaczy rasy SP CELTIA II.