W sobotę formą błyszczały przede wszystkim zawodniczki na czworoboku. Dwa konkursy wygrała Sandra Sysojeva, a jeden Aleksandra Popławska. Punkty do LR wywalczyła Aleksandra Kierznowska w dzisiejszym konkursie GP CSI2*.


 

CSI2*-W Danube Champions Tour, Samorin (SVK)
 

Sobota w Samorin była dniem przerwy dla koni startujących w najwyższych konkursach, ale nie zabrakło dobrych przejazdów, a nawet polskiego zwycięstwa. W konkursie CSIAm 110 cm najlepsza okazała się Anna Ebner startująca na klaczy CANTARA 94. Blisko zwycięstwa był też Adam Grzegorzewski, który w finale CSIYH dla 6/7-latków był drugi w starcie na klaczy ENIGMA Z. Finał dla koni 5-letnich Krzysztof Złocki na ogierze KALAN CAMP Z ukończył z jednym błędem i na 11 miejscu. Bezbłędne przejazdy oglądaliśmy jeszcze w dwóch konkursach 125 cm. W jednym Agnieszka Olszewska na klaczy TAJNA zajęła 6 miejsce, a Patrycja Ksiądz na klaczy CLARISSA 169 była 12-ta. W drugim konkursie 125 cm na 11 miejscu uplasowała się Maja Żuradzka na wałachu CHATTAHOOCHEE Z.

 

Wyniki TUTAJ
Relacja TUTAJ

 


CSI4* Macon Chaintre (FRA)

 

Z konkursem rankingowym 150 cm zmierzył się Maksymilian Wechta na ogierze Mystique. W przebiegu podstawowym konkursu para miała jeden błąd. Finałowy konkurs dla koni 8-letnich Maksymilian Wechta na ogierze Eldorado również ukończył z wynikiem 4 pkt karne.
 

Wyniki TUTAJ

 


CSI2* Bonheiden (BEL)

 

W Bonheiden już dzisiaj rozegrano konkurs Grand Prix 145 cm LR, a Aleksandra Kierznowska wystartowała w tym konkursie na wałachu rasy KWPN Ironman. Para miała jeden błąd w przebiegu podstawowym, ale z bardzo dobrym czasem przejazdu udało im się zająć 11 miejsce w konkursie. Wcześniej tego dnia zawodniczka wystartowała w finale rundy 7/8-latków na belgijskiej klaczy Roxy Blue Kms. Tu w przebiegu podstawowym miały dwa błędy.


Wyniki TUTAJCSI3* St Tropez (FRA)

 

W sobotę Andrzej Opłatek ponownie wystartował tylko w jednym konkursie. Tym razem do klasy rankingowej 150 cm wybrał hanowerskiego wałacha Chaccossini. Z parkuru zjechali z wynikiem 8 pkt karnych.


Wyniki TUTAJCDI-W Dressage Show Olomouc (CZE)

 

W konkursie GP Freestyle CDI-W zaprezentowały się tylko dwie polskie pary. Siódme miejsce zajął Filip Poszumski na wałachu Raul z wynikiem 68,615%, a zaraz za nim uplasowała się Susanne Krohn na ogierze Titolas (67,585%). Kolejne zwycięstwo w rundzie CDI1* odniosła Aleksandra Popławska, która na ogierze Capo 20 została oceniona na 67,529% w programie Inter I. Na podium konkurs CDICh ukończyła też Liwia Strzeszewska, która na wałachu Harley Zof zajęła drugie miejsce z wynikiem 76,925%. W konkursie juniorskim ponownie najlepiej zaprezentowała się Karolina Popławska, która dzisiaj na wałachu Lacoste M była szósta (64,657%).


 

Wyniki TUTAJ
Relacja TUTAJ

 


CHI Pärnu 2024 (EST)

 

W konkursach ujeżdżeniowych w ten weekend startuje też Sandra Sysojeva. W sobotę zawodniczka triumfowała w dwóch konkursach. Na oldenburskim ogierze Found Boy była najlepsza w programie Prix St-Georges w ramach CDI1* uzyskując 71,470%. Razem z oldenburską klacza Maxima Bella zawodniczka wygrała konkurs Grand Prix CDI-W z wynikiem 72,435%, co jest dodatkowo najlepszym dotychczasowym rezultatem tej pary.


Wyniki TUTAJ
Relacja TUTAJ