Dziś oczy polskich kibiców skierowane były na północ, ponieważ w Norwegii, a dokładniej w Drammen, czwórka naszych reprezentantów walczyła o punkty do Longines EEF Series. Nie zapominamy również o innych zawodach, w których odnieśliśmy spore sukcesy. Wygrana Klaudii Siarkiewicz, drugie miejsce Huberta Polowczyka i wiele bezbłędnych przejazdów. 

CSIO3* Longines EEF Series, Drammen (NOR)

O 16:30 rozpoczął się najważniejszy konkurs zawodów Longines EEF Series CSIO3* w Drammen, Puchar Narodów. Trener polskiej ekipy wytypował cztery pary do startu w tym prestiżowym konkursie a byli nimi: Przemysław KonopackiPure Pasion From Second Life ZMściwoj KiecońCiceroMichał TyszkoColinero oraz Marek Wacławik i Kathmandu.

Po pierwszym nawrocie nasz zespół zachował zerowe konto, wszystkie cztery pary pokonały parkur bez błędów. Również bez punktów karnych była jeszcze ekipa Norwegii. 4 pkt. miały zespoły: Niderlandów, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii oraz Włoch.

Drugi nawrót niestety nie zaczął się tak dobrze jak pierwszy. Przemysław Konopacki PURE PASION FROM SECOND LIFE Z ukończyli start z wynikiem 25 punktów (zrzutki, odmowa skoku i przekroczona norma czasu). Jako drugi z Polaków na parkurze pojawił się Mściwoj Kiecoń z koniem Cicero, również tej parze nie udało się powtórzyć wyniku. Jedna zrzutka na okserze w potrójnym szeregu i 4 punkty karne dopisane do wyniku drużyny. Trzeci z Polaków Michał TyszkoColinero, świetna jazda i podwójne zero w Pucharze Narodów. Również dwa zera widnieją na tabeli wyników przy nazwisku Wacławik, Marek i jego wałach Kathmandu oba nawroty pokonują bez błędów. 

Wynik polskiej ekipy po dwóch nawrotach to 4 punkty, podobnie jak Norwegii. Czyli o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka, do której przystąpili Marek Wacławik oraz Oda Charlotte Lyngvaer. I to był historyczny start, który z pewnością zapadnie w pamięci wielu kibicom i zawodnikom. Polacy wygrywają Puchar Narodów w Drammen, tym samym zapewniając sobie start w półfinale w Deauville. 

 

Kathmandu i Marek Wacławik 

 

Colinero i  Michał Tyszko

 

Retransmisję z Pucharu Narodów można obejrzeć z polskim komentarzem na: ClipMyHorse.TV

 

 

 

W rozegranym przed południem konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat wysokie 6 miejsce zajął Michał Tyszko, który na wałachu CORIOLIS pokonał obie fazy bezbłędnie.

 

Wyniki: TUTAJ 

CSI2* Peelbergen (NED)

Na wysokim 6 miejscu swój start w konkursie 135 cm ukończył Michał Kaźmierczak, który pokonał parkur bez błędów na wałachu Whoopy Boy. Również bezbłędny przejazd Michał Kaźmierczak zanotował w konkursie dla młodych koni. Z 7-letnim ogierem Roi Van'T Hoog Hemelrijk zajęli 17 miejsce. Błędów ustrzegła się też Paulina Malinowska i klacz Pan AM oraz Malwina UrbańskaOh Jonny.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI2* Zduchovice (CZE)

Bezbłędny przejazd w konkursie dla 5 i 6-latków zanotowali Łukasz Troszczyński na ogierze Caravagio oraz Kamil Grzelczyk na ogierze Nottingham S. Ponieważ był to konkurs dokładności wszystkie bezbłędne pary zajęły 1 miejsce ex aequo.

Bez zrzutek swój przejazd w dwufazowym konkursie 125 cm ukończyła Lena Żakowska na wałachu Barack, jednak za przekroczenie normy czasu para ta otrzymała 3 pkt. i zajęła 13 miejsce.

 

Kolejny świetny przejazd wraz z ogierem K'ERMITAGE PREMICES Z ma za sobą Hubert Polowczyk. W dzisiejszym konkursie 140 cm, który był rozgrywany na zasadach dwufazowego specjalnego, nasza para zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie reprezentantowi Austrii - Stefanowi Ederowi, który dosiadał wałacha DANDY. Bezbłędny przejazd w obu fazach i 7 miejsce zanotował Wojciech WojcianiecALIEAN ZIN'GALERIANI oraz Łukasz TroszczyńskiBAGHERA (14 m.).

 

K'ERMITAGE PREMICES Z i Hubert Polowczyk 

Wyniki: TUTAJ 

CSI2* Bábolna (HUN)

Również z Węgier dotarły do nas świetne informacje, w konkursie o wysokości 140 cm odegrano Mazurka Dąbrowskiego dla naszej jedynej reprezentantki na tych zawodach, Klaudii Siarkiewicz. Amazonka dosiadała ogiera JACKPOT B.

 

JACKPOT B i Klaudia Siarkiewicz

 

Wyniki: TUTAJ