Tegoroczna edycja CSIO4* Sopot zapowiada się naprawdę imponująco. 14 drużyn w konkursie Pucharu Narodów już samo zapewnia ogromną dawkę sportowych emocji, a lista zgłoszonych zawodników i ich koni robi równie dobre wrażenie. 

 

 

Na pierwszy konkurs nadchodzących zawodów CSIO4* Sopot nie musimy już długo czekać, bo ten rozpocznie się w najbliższy czwartek z samego rana. W planie są konkursy CSI1* na wysokościach od 120 do 135 cm oraz te w ramach CSIO4* do poziomie 160 cm włącznie, w tym 4 konkursy zaliczane do Longines Ranking. We wszystkich konkursach walczyć będzie blisko 160 zawodników z 22 krajów, którzy do Sopotu przywiozą prawie 300 koni. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem będzie Max Kühner (AUT), który aktualnie jest piąty w Światowym Rankingu. Do Polski zawodnik przywiezie jednego ze swoich podstawowych koni, wałacha Eic Up Too Jacco Blue, na którym na początku czerwca wygrał LGCT Grand Prix w St Tropez. Obok niego wystartuje też pozostała część drużyny brązowych medalistów ME z 2023 roku czyli Katharina Rhomberg, Gerfried Puck i Alessandra Reich. Na miejscu 30 w Longines Ranking plasuje się Willem Greve (NED) i jego również zobaczymy w Sopocie. Wystartuje m.in. z ogierem Grandorado Tn N.o.p. na którym triumfował pod koniec maja na zawodach CSIO5* Piazza di Siena w Rzymie. W top 100 LR plasuje się też David Will (GER), którego zobaczymy w starcie m.in. na wałachu My Prins Van Dorperheide, z którym wygrał w maju jeden z konkursów LR na CSI5* w Hamburgu. Będąc przy niemieckiej reprezentacji nie możemy pominąć Mistrza Europy z 2021 roku Andre Thieme, który z pewnością też nie ułatwi rywalom zadań na parkurze.

 

Polski zespół poznaliśmy już wcześniej. Do startu w konkursie PN zostali wytypowani Dawid Kubiak, Marek Lewicki, Cassandra Orschel, Michał Ziębicki oraz Michał Tyszko. Ponadto indywidualnie zobaczymy m.in. aktualnego Mistrza Polski z parkuru otwartego czyli Tomasza Miśkiewicza oraz z hali czyli Adama Nicponia. Wystartują też Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak, Maksymilian Wechta czy Aleksandra Kierznowska. Wszystkich, bez wyjątku, będzie można oglądać w relacji Świata Koni, która dostępna będzie na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji i kibicowania zawodnikom! 

 

Pełna lista zgłoszeń: TUTAJ

 


Retransmisja wszystkich transmitowanych konkursów dostępna na www.ClipMyHorse.TV