Zakończyliśmy kolejny tydzień zmagań naszych reprezentantów na zagranicznych arenach. W rozgrywce konkursu GP CSI2*-W walczył Maksymilian Wechta i wywalczył 4 miejsce. Dwa konkursy na CDI-W w Brnie wygrały Katarzyna Milczarek i Veronica Pawluk, a w Lier najlepszy był Jan Bobik.

CSI2*-W Banka Creditas, Olomouc (CZE)

Konkurs Grand Prix zawodów zaliczał się nie tylko do Longines Ranking, ale też do rankingu Pucharu Świata. Parkur miał tu wysokość 155 cm i okazał się sporym wyzwaniem dla pokonujących go par. Blisko 40 zawodników zapisanych było do startu, a tylko 4 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Wśród nich był Maksymilian Wechta, który dosiadał holsztyńskiego ogiera CASSIOPEIA. Polska para odnotowała podwójnie bezbłędny przejazd i ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu w konkursie. Parkur podstawowy ukończył jeszcze Łukasz Troszczyński, który w przejeździe na ogierze BAGHERA miał łącznie 16 pkt karnych.

CASSIOPEIA i Maksymilian Wechta

W rozgrywce finału dla 6/7-latków również bezbłędnie jeździł Maksymilian Wechta. Tu zawodnik dosiadał holsztyńskiego ogiera CORDIAN i zajął 6 miejsce. Grzegorz Nowak na holsztyńskiej klaczy KASKADA, a także Łukasz Troszczyński na ogierze rasy SP CARAVAGIO, mieli w rozgrywce po jednym błędzie i zajęli odpowiednio 13 i 20 miejsce. Błędów w finałach udało się uniknąć jeszcze tylko w konkursie Elite Tour 115 cm, w którym 6 miejsce wywalczył Grzegorz Rychlik startujący na holsztyńskim ogierze CAPSIZE.

CSIO3* EEF Series Semi Final, Deauville (FRA)

W niedziele polskich reprezentantów oglądaliśmy jedynie w konkursie Grand Prix 155 cm LR. Dla naszych zawodników, ale też dla wszystkich, którzy zmierzyli się z tym konkursem, GP okazało się nie lada wyzwaniem. Na liście startowej zapisanych było 60 par i tylko 6 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. W tym gronie zabrakło niestety polskiej pary. Najbliżej bezbłędnego przejazdu był Adam Grzegorzewski, który w starcie na wałachu rasy KWPN Issem miał jedną zrzutkę (19 m.). Marek Wacławik na wałachu rasy SP Kathmandau zjechał z tego parkuru z wynikiem 8 pkt karnych, a Aleksandra Kierznowska na ogierze rasy SP Diament zrezygnowała z ukończenia przejazdu. Konkurs wygrał Sergio Alvarez Moya (ESP) dosiadający wałacha Puma HS

CSI2* Azelhof Lier (BEL)

W konkursie Grand Prix 145 cm LR Jan Bobik na ogierze rasy SP Czumi GR miał 16 pkt karnych, a Adrianna Ostrowska na ogierze rasy KWPN Landmeister VDL zrezygnowała z ukończenia przejazdu. Wygrał Constant van Paesschen (BEL) na klaczy Kannavara Z

W niedzielę po raz trzeci konkurs 120 cm CSI1* zakończył się zwycięstwem polskiej pary. Dzisiaj na pierwsze miejsce powrócił Jan Bobik startujący na klaczy rasy SP Hasala. Trzeci bezbłędny przejazd na tym poziomie odnotowała też Kornelia Kurleto, która tym razem na holsztyńskiej klaczy Lausanne 65 zajęła 8 miejsce. Jan Bobik bezbłędnie jeździł jeszcze w finale dla 5/6-latków, w którym na wałachu rasy SP Omicor zajął 7 miejsce, a na klaczy rasy SP Ceta był 16-ty. Adrianna Ostrowska na oldenburskim ogierze Costa's Chicco PS miała tu jeden błąd w drugiej fazie konkursu.

CDI-W Brno (CZE)

Polskie zawodniczki ponownie daleko w tyle pozostawiły swoich rywali. Konkurs Grand Prix Freestyle w ranach CDI-W wygrała Katarzyna Milczarek, której przejazd na ogierze GUAPO sędziowie ocenili na 74,980%. Dwa pierwsze miejsca w konkursie juniorskim ponownie zajęła Veronica Pawluk. Zawodniczka wygrała w starcie na oldenburskiej klaczy FALLETE OLD uzyskując wynik 72,157%. Na drugim miejscu uplasowała się razem z oldenburskim wałachem DANCLAIR i wynikiem 69,902%. Polską parę oglądaliśmy też w konkursie CDIY. W programie indywidualnym zaprezentowała się Caroline Pawluk na oldenburskim ogierze FUERST FERNANDO OLD i z wynikiem 68,039% zajęła 4 miejsce.