W Białym Lesie rozegrano dzisiaj  konkursy finałowe MP w kategoriach juniorów, dzieci i młodych jeźdźców oraz U25. Konkursem Grand Prix rozpoczęła się rywalizacja w MP w kategorii seniorów.

Jak się można było spodziewać złoty medal w rywalizacji juniorów wywalczyła ze zdecydowana przewagą Veronica Pawluk. W dzisiejszym konkursie finałowym Freestyle amazonka wystartowała na klaczy Falette OLD,  na której uzyskała wynik 72,300%. Tym samym ukończyła Mistrzostwa Polski z końcowym rezultatem 215,538%. Druga w klasyfikacji konkursu Freestyle była Anna Błońska na wałachu James Grant, której przejazd oceniono na 70,192%. Po podliczeniu wyników z półfinałów i finału amazonka ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu w Mistrzostwach Polski z wynikiem 203,064%.  W klasyfikacji końcowej MP wyprzedziła ją Weronika Usiądek dosiadająca wałacha Mr. Despo, która co prawda dzisiaj zajęła miejsce trzecie w finale (67,983%), ale dobre przejazdy w poprzednich dniach zagwarantowały jej srebrny medal MP juniorów (205,384%). Zaraz za podium uplasowała się Aleksandra Błachno, która zanotowała dzisiaj trochę gorszy niż w poprzednich dniach przejazd na wałachu Travenort’s Diablo (65,517%) i ukończyła MP z wynikiem końcowym 199, 005%. Miejsce 5 w MP zajęła Maria Adamowicz na klaczy Furstin Feenstaub (195,205%).

Konkurs finałowy w kategorii dzieci wygrała Julia Wójtowicz na ogierze Shadow. Para ta zaprezentowała bardzo dobry przejazd, który otrzymał od sędziów ocenę 73,037%. Niewiele niższy wynik 72,885% uzyskała Liwia Strzeszewska dosiadająca wałacha Harley Zof – para ta uplasowała się na miejscu drugim. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Aleksandra Rozesłańska, której przejazd na wałachu Fursten Spinne Up Up oceniono na 71,611%. Jak widać różnice procentowe w finale nie były aż tak duże, ale w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Polski wyglądało to już trochę inaczej. Dwa zwycięstwa w konkursach półfinałowych zagwarantowały złoty medal Liwii Strzeszewskiej (225,446%). Krążek w kolorze srebrnym wywalczyła Julia Wójtowicz (221,323%), a medal srebrny trafił do Aleksandry Rozesłańskiej (216,543%). Kolejne miejsca zajęły Aleksandra Machniewicz  z wałachem Baldessarini (210,955%) i Wiktoria Cwalina z wałachem Diarados (205,608%).

Zwycięstwem Natalii Platy oraz wałacha Dolcetto zakończył się finał Mistrzostw Polski w kategorii młodych jeźdźców. Wynik jaki ta para uzyskała dzisiaj to 73,700%. I dzięki temu przejazdowi amazonka wysunęła się na pierwsze miejsce w klasyfikacji  MP zdobywając złoty medal z końcowym rezultatem 211,112%.  Prowadząca po dwóch półfinałach Caroline Pawluk na ogierze Fuerst Fernando OLD miała dzisiaj kosztowny błąd w zmianach co 4 foule, co miało duży wpływ na ocenę, która ostatecznie wyniosła 70,475%. Amazonka ukończyła Mistrzostwa Polski z wynikiem 209,093% i tym samym zdobyła medal srebrny. Trzecie miejsce w konkursie oraz trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej MP zajęła Julia Jokiel na wałachu J’Adore. Dzisiejszy wynik 69,780% zwiększył rezultat końcowy do 200,515%. Zaraz za podium uplasowała się Klaudia Hałeła z wałachem Chikoto (197,135%).

Do konkursu finałowego MP U25 zakwalifikowała się jedynie Maria Stelmaszyk na wielkopolskim wałachu Galapagos. Niezależnie od wyniku amazonka zwyciężyła więc w klasyfikacji medalowej i z Białego Lasu wyjedzie ze złotem. Ostatecznie swój przejazd zawodniczka ukończyła z wynikiem 63,725%, a całe Mistrzostwa z łącznym rezultatem 189,472%.

W ramach CDI-W rozegrany został dzisiaj konkurs Grand Prix. Wystartowało w nim 14 par z Polski, Niemiec oraz Turcji. Z wynikiem 73,761% zwyciężyła Sandra Sysojeva na klaczy Maxima Bella. Na miejscu drugim sklasyfikowany został Raphael Netz/GER dosiadający wałacha Great Escape Camelot (71,891%). Trzecia w klasyfikacji była Fabienne Müller-Lütkemeier/GER z wałachem Valsesco (71,217%).
Konkurs ten był także półfinałem Mistrzostw Polski seniorów i tym samym w tej klasyfikacji prowadzi Sandra Sysojeva z wynikiem 73,761%. Miejsce drugie zajmuje Susanne Krohn, której dzisiejszy przejazd na ogierze Titolas otrzymał ocenę 65,457%. Na trzeciej pozycji w półfinale sklasyfikowana została Katarzyna Milczarek z ogierem Guapo (64,261%). Tym samym Sandra Sysojeva ma jutro szanse na zdobycie dwóch złotych medali – w Pucharze Polski, w którym prowadzi na ogierze Found Boy oraz w MP seniorów na klaczy Maxima Bella.