Znamy już najlepsze 4-letnie konie tegorocznej edycji rozgrywanego w ośrodku w Olszy Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni.

Na szczycę końcowej klasyfikacji w grupie 4-latków znalazły się te same pary, które we wczorajszym półfinale zaprezentowały się najlepiej. Najlepszym koniem XVI edycji SCPMK urodzonym w 2020 roku został ogier BAGGIO BOY (Baggio – Gavi), którego dosiadał Łukasz Koza. Dzisiejsza ocena za styl była wyższa niż we wczorajszym konkursie i wynosiła 9,4 pkt. To dało wynik końcowy 18,63 pkt. i zdecydowane zwycięstwo. Na drugiej pozycji uplasowała się klacz CASSADENA Z, która za swój przejazd pod Tomaszem Miśkiewiczem otrzymała ocenę 9,07 pkt. (rezultat końcowy – 17,97 pkt.). Identyczną ocenę za styl sędziowie przyznali ogierowi OLYMPIC FLY, który pod Szymonem Stasiakiem uplasował się na 3  miejscu w klasyfikacji końcowej (17,80 pkt.). Miejsce 4 zajął ogier Chic Philyra V.V.Z dosiadany przez Krzysztofa Retkę (17,50 pkt.), a na 5 pozycji uplasował się wałach Dwight Z pod Kamilem Grzelczykiem (17,30 pkt.).

BAGGIO BOY - Łukasz Koza

Po dzisiejszym II półfinale 5-latków aż 20 koni zachowało „czyste” konto przed jutrzejszym finałem. W grupie 6-latków wynik 0 pkt. po II półfinale ma w dalszym ciągu 10 koni. Trochę więcej problemów przysporzył drugi konkurs dla koni 7-letnich, bo przed finałem czyste konto zachowuje jedynie 5 par.

Drugi konkurs wstępny Memoriału Jana K. Dąbrowskiego miał również wysokość 135 cm, ale rozegrano go na zasadach konkursu zwykłego. Najskuteczniejsza okazała się Daria Kobiernik startująca na wałachu rasy SP SONET. Na drugim miejscu uplasowała się Dajana Pawlicka dosiadająca wałacha rasy SP RODOS L, a podium konkursu zamknął Jakub Krzyżosiak startujący na oldenburskim wałachu CANWERO.