Po pierwszych startach na czworoboku ME Juniorów i Dzieci, Julia Wójtowicz i Aleksandra Machniewicz, plasują się w czołówce swojej kategorii. W Samorin wystartowały dzisiaj zawody międzynarodowe, a jeden z konkursów zakończył się już polskim zwycięstwem.

Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu Juniorów i Dzieci, Mistrzostwa Europy Kuców w Skokach i Ujeżdżeniu, Opglabbeek (BEL)

W środę w Opglabbeek śledziliśmy przejazdy polskich zawodniczek w kategoriach Dzieci i Juniorów. Na półmetku konkursu wstępnego kategorii Dzieci na 5 miejscu plasuje się Julia Wójtowicz. Zawodniczka na ogierze rasy SP Shadow została dzisiaj oceniona na 72,840%. Miejsce w pierwszej 10 zajmuje też Aleksandra Machniewicz, która w starcie na hanowerskim wałachu Baldessarini uzyskała wynik 71,030%. Jutro ok. 9:56 na czworobok wyjedzie Aleksandra Rozesłańska, a Liwia Strzeszewska swój przejazd rozpocznie ok. 11:29. W programie drużynowym ME Juniorów jak do tej pory również zaprezentowały się dwie nasze amazonki. Weronika Usiądek wspólnie z hanowerskim wałachem Mr. Despo uzyskała wynik 66,636%, co dzisiaj pozwoliło jej zająć 18 miejsce. Przejazd Aleksandry Błachno i holsztyńskiego wałacha Travenort's Diabolo został oceniony na 65,667% i zajmują aktualnie 23 miejsce. Jutro o 15:27 przed sędziami zaprezentuje się Anna Błońska, a 18:21 polskie starty w tym konkursie zakończy Veronica Pawluk. W ME Kuców w ujeżdżeniu reprezentuje nas Pola Guerquin-Koryzma, której start zaplanowany jest jutro na 9:08. Jutro o 17:00 rozpocznie się też pierwszy konkurs w ramach ME w skokach. W tym konkursie wystartują Olga Patecka oraz Wiktoria Cwalina.

Relacja: TUTAJ

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Powożeniu, Flyinge (SWE)

Próba ujeżdżenia podzielona jest tu aż na 3 dni, w trakcie których na czworoboku zaprezentuje się prawie 130 zaprzęgów. Jako pierwszy z ME zmierzył się dzisiaj Wojciech Klupś startujący w kategorii Dzieci. Zawodnik powozi kucem ST. PIETERS EMRYS. Jego wynik z czworoboku to 66,90 pkt, co plasuje go na 13 miejscu przed kolejnymi próbami. Jutro ok 10:12 na czworobok wyjedzie Zofia Górska, pół godziny później Bartosz Klupś, a o 14:09 Hubert Górski. Pozostali zawodnicy z próbą ujeżdżenia zmierzą się dopiero w piątek.

CSI2* Danube Champions Tour - Olympic Spirit, Samorin (SVK)

W środę w Samorin startowały tylko młode konie. Jeden z konkursów, dla koni 6/7-letnich, zakończył się polskim zwycięstwem. Triumfował Grzegorz Nowak startujący na holsztyńskiej klaczy Kaskada. Tuż za podium uplasował się Mateusz Tyszko razem z belgijską klaczą Sonora 111, a Aleksandra Kierznowska na belgijskiej klaczy Roxy Blue Kms zajęła 6 miejsce. Na płatnych miejscach uplasowali się jeszcze Mściwoj Kiecoń i klacz Nasha Vd Donkhoeve Z oraz Malwina Urbańska i ogier Oh Jonny. Niewiele do zwycięstwa zabrakło za to w konkursie dla 5-latków. Tu drugie miejsce zajął Jacek Mierzwiński startujący na wałachu Hopper des Courtis Z. Tuż za nim uplasował się Krzysztof Złocki dosiadający ogiera Kalan Camp Z. Dwa bezbłędne przejazdy odnotował jeszcze Mateusz Tyszko. Na ogierze O'Rockstar był 5-ty, a na ogierze Casanova zajął 12 miejsce.