Pierwsze punktu do rankingu Longines można było zdobyć w dzisiejszym konkursie 145 cm rozegranym podczas Silesia Equestrian w Jakubowicach.

Dość dużo bo aż 20 par pokonało parkur bezbłędnie. Ale by wygrać lub zająć czołowe miejsce należało być jeszcze bardzo szybkim. Różnice pomiędzy trzema najlepszymi parami były minimalne. Ostatecznie najlepszy wynik uzyskał reprezentant Litwy Kristaps Neretnieks, który na wałachu Quandar Cece ukończył swój przejazd po upływie 60,22 s. Dokładnie o 0,20 s wolniejszy był Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy i para ta uplasowała się na drugiej pozycji. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Niemiec – Michael Kölz na wałachu Cellato oraz Ellen Kölz na wałachu Coco Beach. Identyczny czas przejazdu 62,48 s miało dwóch polskich zawodników, którzy zajęli 5 miejsce ex aquo – Dawid Kubiak na ogierze Szuler i Maksymilian Wechta na klaczy Cortina.

Michał Kaźmierczak na wałachu Whoopy Boy

Nazwisko Skrzyczyński pojawiło się również na piątkowej liście zwycięzców. W konkursie 135 cm bezbłędnie i najszybciej parkur pokonał bowiem Jarosław Skrzyczyński dosiadający 7-letniej klaczy Solaris Blue (58,57 s). Kolejne dwa miejsca zajęli zawodnicy z Litwy – Matas Petraitis na wałachu Holle (59,22 s) i Andrius Petrovas na klaczy Heesamar (59,40 s).

Jarosław Skrzyczyński na klaczy Solaris Blue

W ramach CSI1* rozegrano konkurs o wysokości 125 cm. Świetnie jeździł w nim Damian Zmorek, który na ogierze Wind and Run zwyciężył, a na klaczy Escada Z uplasował się na 3 miejscu. Drugi w klasyfikacji był Felix Ewald/GER na klaczy Cheval D’Amour S.

Konkurs dla młodych koni rozegrany był jako dwufazowym. I zdominowali go reprezentanci Polski. Na pierwszym miejscu uplasował się Jarosław Skrzyczyński na 6-letnim ogierze Casscador, drugi był Kamil Grzelczyk na 6-letnim ogierze Nottingham S, a miejsce trzecie zajął Tomasz Gałczyński na klaczy Calea Blue Z.

Pierwszym konkursem jaki został dzisiaj rozegrany był dwufazowy o wysokości 110 cm. Zwyciężyła w nim Laura Jędrychowska na klaczy Mira de Goedereede (0/23,93 s). Zaraz za nią uplasował się Julian Laskowski na klaczy Afryka BH (0/25,18 s). A miejsce trzecie zajęła Annija Eliza Stabina/LAT dosiadająca wałacha Cavalier (0/25,61 s).

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.