Pierwszy dzień zawodów CSI5* w Bazylei zdominowany został przez reprezentanta gospodarzy, Piusa Schwizera.

 

Zwyciężył on bowiem w dwóch najważniejszych konkursach rozgrywanych w czwartek. Pierwszy sukces odniósł w konkursie zwykłym o wysokości 145 cm. Na Balou Rubin R (Balou du Rouet x Couleur-Rubin) uzyskał czas 52,04 s i tym samym wyprzedził Kevina Stauta/FRA na klaczy Ayade de Septon et HDC (Wandor van de Mispelaere - Belle d'Avril du Mazy), który na ukończenie przejazdu potrzebował 52,30 s. Miejsce trzecie zajął Olivier Robert/FRA na Vangog du Mas Garnier (Windows vh Costersveld - Quidam de Reve).

 

Po raz drugi Pius Schwizer tryumfował w konkursie o wysokości 150 cm, w który startował na wałachu Cortney Cox (Carlo – Espri). Tym razem jego przewaga czasowa była dużo większa bowiem kolejny na liście wyników, Max Kühner/AUT na wałachu Cornet Kalua (Cornet Obolensky – Platin) był o prawie 3 sekundy wolniejszy. Trzecie miejsce zajął Pieter Devos/BEL na Gin D (Clinton I – Skippy II).

 

Wysokie 6. miejsce zajął natomiast specjalista dyscypliny WKKW, Michael Jung/GER. Zawodnik ten kilka tygodni temu doznał kontuzji (czytaj tutaj), ale jak widać już wrócił do formy, co potwierdził jego start na klaczy Fischerchelsea.

 

W konkursie otwarcia (140 cm) najlepszy wynik uzyskał Luca Maria Moneta/ITA. Na ogierze Amethyst du Coty uzyskał on czas 54,22 s i był o 0,24 s szybszy od Martina Fuchsa/SUI na Cristo. Brytyjka Laura Renwick, dosiadająca Top Dollar VI, uplasowała się na miejscu trzecim.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: CSI Basel