Zawody CDI 3* Radzionków 2011 będą czwartą  edycją organizowaną na terenie ośrodka LIDER. Po dwóch edycjach zawodów rangi ZOO (Zawody Ogólnopolskie Oficjalne) w latach 2008, 2009, w roku 2010 konkursy zyskały rangę CDI* (Competition Dressage International).

   Radzionkowskie zawody mają formę pikniku rodzinnego. Rywalizacja sportowa jeźdźców połączona jest z wieloma innymi atrakcjami m.in pokazami sportów ekstremalnych, występami tanecznymi i wokalnymi, wyścigami dzieci na kucykach. Wśród widzów przeprowadzana jest loteria fantowa, w której wszyscy posiadacze biletu wstępu maja szanse zdobyć atrakcyjne nagrody. Ciekawy program imprezy przyciąga licznych widzów, którzy pragną w interesujący sposób spędzić długi majowy weekend. Zeszłoroczne CDI zgromadziły łacznie 3500 kibiców, z czego ponad 2000 (pomimo niesprzyjającej pogody) obejrzało niedzielne finały. Radzionkowska widownia była najliczniejszą ze wszystkich obecnych na zawodach ujeżdżeniowych w Polsce. Relację z imprezy można było obejrzeć na antenie TVP, usłyszeć w lokalnym radiu i przeczytać w wielu regionalnych gazetach.

   Najbardziej widowiskowymi konkursami, jakie odbędą się podczas zawodów, będą z pewnością konkursy Freestyle, czyli program dowolny do muzyki. Każdy z jeźdźców zaprezentuje wraz ze swoim wierzchowcem niepowtarzalną choreografię do specjalnie skomponowanej muzyki.  Organizatorzy mają nadzieję, że licznie zgromadzona publiczność odkryje niepowtarzalny urok ujeżdżenia, a koneserzy jeździectwa utwierdzą się w przekonaniu, że to dyscyplina najlepiej ukazująca piękno współpracy konia i jeźdźca.

   Po raz pierwszy w tym roku, w Polsce, będziemy mogli zobaczyć polskiego olimpijczyka Michała Rapcewicza - aktualnie najwyżej sklasyfikowanego zawodnika rankingu FEI.

*Ujeżdżenie (fr. Dressage - tresura) - olimpijska dyscyplina jeździecka polegająca na wykonywaniu określonych figur na placu o wymiarach 20m x 60m zwanym czworobokiem. Wykonywane elementy są wynikiem rozwinięcia naturalnych zdolności ruchowych konia. Sport ten charakteryzuje się wdziękiem, szykiem, elegancją oraz dążeniem do jak najlepszego kontaktu z koniem poprzez używanie delikatnych pomocy (działanie dosiadu, łydek, rąk). Celem ujeżdżenia jest doskonalenie naturalnej równowagi i ruchu konia oraz wyrobienia w nim posłuszeństwa i chęci współpracy z jeźdźcem.