Dwa konkursy ujeżdżeniowe CDI-W w Tallinnie wygrała od wczoraj Sandra Sysojeva. Hymn Polski wybrzmiał dzisiaj też na parkurze w Bonheiden, gdzie konkurs 140 cm wygrał Przemysław Konopacki.

CSI2*-W/CDI-W Tallinn International Horse Show (EST)

Przebojem konkursów CDI-W w Tallinnie okazała się Sandra Sysojeva razem ze swoją olimpijską klaczą Maximą Bellą. Para we wczorajszym, wieczornym konkursie Grand Prix uzyskała wynik 71,696% co dało oczywiście zwycięstwo. Już dzisiaj rano ponownie pojawiły się na czworoboku, w konkursie Grand Prix Freestyle, który wygrały z wynikiem 76,405%. Oznacza to też kolejne punkty do rankingu PŚ, w którym przed tymi zawodami, Sandra Sysojeva zajmowała 3 miejsce.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2* Bonheiden (BEL)

Przemysław Konopacki wystartował dzisiaj w dwóch finałach i w obu zakwalifikował się do rozgrywki. Obie okazały się też bardzo liczne. W finale 140 cm zawodnik dosiadał klaczy rasy KWPN Kaliber. Do rozgrywki, oprócz naszego reprezentanta, zakwalifikowało się jeszcze 19 innych par.  Przemysław Konopacki nie miał sobie jednak równych i konkurs zakończył się jego zwycięstwem. W finale dla koni 7/8-letnich Przemysław Konopacki dosiadał hanowerskiego ogiera Vhs Csander, a para musiała zmierzyć się z 34 innymi duetami. W tej rozgrywce zawodnik postawił na czysty i spokojny przejazd, co dało ostatecznie 24 miejsce w konkursie.

Jacek Polikowski wystartował dzisiaj w dwóch niższych konkursach i oba pokonał bezbłędnie. W konkursie 135 cm dosiadał holsztyńskiego wałacha Cassalito i zajęli 21 miejsce. Na ogierze Defender Z zawodnik wystartował w konkursie 110 cm i tu uplasował się na 10 miejscu. Miejsce 5 w tym samym konkursie wywalczył Sławomir Polikowski startujący na wałachu rasy KWPN Julius. Na swoim drugim koniu, wałachu rasy KWPN Elio 4, zawodnik miał jedną zrzutkę (14 miejsce).

CSI1* Barcelona (ESP)

Konkurs zamykający rywalizację w CSI1* miał dzisiaj wysokość 135 cm, a o zwycięstwie decydowały dwa nawroty. Damian Ostręga na belgijskiej klaczy Quilotta bez problemu zameldował się w decydującej części konkursu. Tam, w drugim nawrocie, przydarzył się parze jeden błąd i z dobrym czasem przejazdu, zajęli 8 miejsce w końcowej klasyfikacji.

CSI2* Autumn MET I, Oliva Nova (ESP)

W sobotę w Olivie wystartował jedynie Maksymilian Wechta. Zawodnik odnotował bezbłędny przejazd w konkursie 135 cm na ogierze rasy SP Eldorado, gdzie zajęli 13 miejsce. Z konkursem 145 cm LR Maksymilian Wechta zmierzył się razem z holsztyńskim ogierem Cassiopeia. Z parkuru zjechali z łącznym wynikiem 9 pkt karnych (24 miejsce). Zawodnika oglądaliśmy jeszcze w konkursie 140 cm, gdzie na klaczy rasy SP Cortina miał 16 pkt karnych.