Do zawodów ZR, będących jednocześnie XVII eliminacją Ligi Mazowsza zgłoszono ponad 70 koni. Zapowiadały się naprawdę bardzo udane zawody. Inicjator i najbardziej zapracowany na zawodach, aktor i miłośnik koni, Mariusz Krzemiński dołożył wszelkich starań, żeby zawody były wydarzeniem nie tylko w „światku” jeździeckim, ale również w warszawskiej gminie Wilanów.
Te plany nieco skorygowała niesprzyjająca pogoda, sporo zawodników nie dojechało lub zrezygnowało ze startu, ale zawody dzięki wysiłkom organizatorów odbyły się planowo i w dobrej atmosferze. Ostatecznie w zawodach wystartowało 51 koni i obejrzeliśmy w 9 konkursach ponad 100 przejazdów.

Najliczniej obsadzon był towarzyski konkurs „Debiutów” w którym rywalizowało 25 par – 15 ukończyło przejazdy bez błędów.

Nie udało się przeprowadzić zawsze emocjonującego i lubianego przez publiczność konkursu kolejnych eliminacji. W założeniach miał być to konkurs towarzyski dla początkujących na wysokości 70 cm, ale ze względu na stan podłoża (szczególnie na początku dnia było dosyć ślisko jak na ściganie) organizator zaproponował na tej wysokości konkurs dokładności. Wystartowało 10 par, 5 ukończyło przejazd z czystym kontem. 

Sporo emocji było w konkursie kucowym, w którym za wyjątkiem Kasi Sasinowskiej (nie dojechała) rywalizowała cała czołówka klasyfikacji Ligi Mazowsza w tej kategorii.

Pięć par pojechało w rozgrywce, a zwyciężyła Katarzyna Trojańczyk z LKJ Kuclandia na Kaszmirze – 0/30,61 przed Agnieszką Paszkowską z SJ Szarża Popówek na Androsie – 0/35,55 i Anną Dzierzbicką z TKKF Podkowa na Daszy – 0/38,46.
W klasie LL z trafieniem w normę czasu aż 10 bezbłędnych przejazdów, a niemalże idealnie przejechała parkur Anna Bartold z KJ Aldragho Piaseczno na Brave Heart – 0,05 do normy czasu! Na drugim miejscu Łucja Doradzińska z LKJ Kuclandia na Promyczku – 0,53 do normy, a na trzecim Aneta Raczyńska z JKS Jasiorówka (Stajnia Podkrój) – 1,70 do normy.

W konkursie „szkoleniowym” z oceną stylu jeźdźca dwa przejazdy z wynikiem 3,5 pkt.  – Aleksandry Iskierki na Bifonie i Aleksandry Gadzickiej na Husjatynie.
W klasie L dwufazowej 4 pary pojechały w drugiej fazie, a wygrała jedyna bezbłędna Beata Żukowska z KJ Aromer Józefin na Lenoxie. Drugi był z jedną zrzutką Kordian Czarnecki na Gryce, a na trzecim Katarzyna Grabek z SJ Poster Piaseczno na Apollo – 11 pkt. karnych.  

W P dwufazowej, z drugą fazą szybkości również 4 pary w drugiej fazie. Najszybszą okazała się Aleksandra Chotnicka z KJ BIK Geniusze na Bajaderze z czasem 30,41. Minimalnie wolniej pojechał Norbert Maciejak z KJ Hippica Polonia Słupno na Nelice – 30,56. A na trzecim miejscu również po „czystym” przejeździe Elwira Saczewska z KJ Aromer Józefin na Demolu – 32,65. 

W konkursach klasy N i C najlepsza okazała się Agata Świerczyńska z LKS Wolta Żółwin na Chaberze. W klasie N przy równej ilości punktów bonifikacyjnych  (37) lepszym czasem wyprzedziła Michała Mordzelewskiego z SJ Piaseczno na Hiacyncie. Trzecie miejsce zajęła Halszka Witkowska z KJ Dworek Okuniew na Golden Boy Bubka – 33 pkt. bon.

W klasie C Agata pojechała sama i miała 2 zrzutki. Oczywiście zajęła 1 miejsce…

Pełne wyniki w załączeniu
L.D.