Przedostatnie w tym roku otwarte ZR w skokach w Kuźni Nowowiejskiej ponownie zgromadziły liczną stawkę zawodników i koni. W zawodach wystartowały 132 konie i w 16 konkursach obejrzeliśmy blisko 450 przejazdów.

Bardzo dobrze ponownie zaprezentowała się Aleksandra Słuszniak, która polubiła zwycięstwa w Kuźni. W sobotę wygrała w klasie N na Carli, a na Al. Sagana była druga. Druga była również na Carli w sobotniej C-ce.
W niedzielnej N-ce o wzrastającym stopniu trudności z jokerem pojechała taktycznie spokojniej, „na oczko”, ale w finałowej C pokazała klasę. Jako jedyna z pięciu par w rozgrywce pojechała bezbłędnie i po raz drugi z rzędu wygrała w konkursie „Kuźnia Cup”.

Drugim wyróżniającym się zawodnikiem był Marek Wacławik z KJ Hippica Polonia Słupno. W niedzielę zwyciężył, na 4 letnim przygotowywanym do MPMK w Łącku ogierze Zinedine, w konkursie L z oceną stylu jeźdźca, a na Geronimo w klasie N. Natomiast na Nasturcji był trzeci zarówno w N jak i finałowej C-tce. Do puli nagród dorzucił jeszcze 3 miejsce w sobotniej N na Geronimo.

Na uwagę zasługuje również 5 już zwycięstwo w kucowym konkursie rozgrywanym w ramach Ligi Mazowsza Ady Kowalskiej z KJ Stajnia Eko-Farm Milanówek na Gargamelu. W rozgrywce pokonała wszystkie bezpośrednie rywalki z rankingu i umocniła się na pozycji lidera.

Pełne wyniki zawodów w załączeniu.

Teraz dłuższa przerwa w zawodach w Kuźni. Dobrze to z pewnością zrobi trawiastej murawie na parkurze przed Mistrzostwami Polski Kuców i Małych Koni, które odbędą się w Kuźni w dniach 5-7 września. Następnie w dniach 19-22 września Zawody Ogólnopolskie, a Zawody Regionalne powrócą do Kuźni w październiku. W dniach 11-12 odbędą się dwudniowe ZR będące jednocześnie finałem Ligi Mazowsza.
Zaplanowane są jako ostatnie tegoroczne zawody otwarte, ale w przypadku skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych i terenowych zawody przeprowadzone zostaną już w hali.