W sobotę 6.09. mieszkańcy Reska mogli obejrzeć starty zawodników w konkursach klasy: LL, L na styl; L dwufazowy; P o wzrastającym stopniu trudności z jokerem; N dwufazowy i konkurs specjalny "sześciu barier".   W konkursie kl. P maksymalną punktację osiągnęło 17 zawodników,  zwycięża Wojciech Wojcianiec na Annie Shili z KJ Cavallo Bonin, drugie miejsce zajmuje Justyna Badaszko na Robinie z KJ Dworek Zielenin, a trzecie Ewelina Kostrzewska na Szajtanie z JKS Koszalin. W konkursie kl. N GRAND PRIX o Puchar Burmistrza Reska 19 zawodników zakwalifikowało się do II fazy i siedmiu spośród nich pokonuje II fazę bezbłędnie. Zwycięża Jacek Bobik na Loxley z KJ Hippika Polonia Słupno. Drugie miejsce zajmuje  Marek Markiewicz na Vejottie z KJ Koncepta Szczecin, trzecie Allan Kossowski na Waderze z KJ Jakoss Pyrzyce, a czwarte i piąte Adam Nicpoń na Lassini i Carpinie z KJ Agro-Pol Trzebiatów.

Jacek Bobik i LOXLEY
Jacek Bobik i LOXLEY

   W konkursie specjalnym "sześciu barier" wystartowało 12 par. Do trzeciej rozgrywki pozostały tylko trzy pary. Wygrał Jan Bobik na Czarze z LKS Dragon Nowielice, a równorzędne drugie i trzecie miejsce zajmują Jacek Bobik na Libanie z KJ Hippika Polonia Słupno i Adam Nicpoń na Orofinie z KJ Agro-Pol Trzebiatów.


Jan Bobik i CZARA

W sumie licznie przybyła publiczność obejrzała  181 przejazdów, 67 zawodników i 96 koni z 23 klubów. A za profesjonalną organizację zawodów podziękowania należą się Urzędowi Miasta i Gminy Resko oraz "AGRO-SERWISOWI" Jacka Sobczaka.

Halina Jezierska
fot. autora