Do Nowej Wsi przyjedzie blisko 100 zawodników z całej Polski, którzy przywiozą ze sobą ponad 250 koni. Rywalizacja będzie na pewno zacięta. Na starcie zobaczymy całą czołówkę poszczególnych kategorii. W najbardziej prestiżowym konkursie Grand Prix (niedziela godzina 15.oo) wystartują: Krzysztof Ludwiczak z Wechty Rosnówko (aktualny lider rankingu PP), Marika Antolak z Warszawy (II w klasyfikacji) i Krzysztof Połczyński z Sokoła Damasławek (trzeci jak do tej pory w rankingu HPP). Po za nimi zobaczymy też między innymi: ośmiokrotnego Mistrza Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich - Grzegorza Kubiaka (SJT Gdańsk), Piotra Morsztyna ze Śląska Wrocław (on wygrał Grand Prix Kuźni zaliczane do Pucharu Polski poprzedniej edycji), Jacka Bobika, Bartosza Goszczyńskiego, czy wreszcie jednego z najlepszych zawodników polskich młodego pokolenia – Mściwoja Kieconia.

   Nie mniej ciekawie zapowiada się walka w pozostałych kategoriach Pucharu Polski. A jest ich razem pięć. Poza kategorią seniorów Puchar Polski obejmuje także zmagania: Juniorów i Młodych Jeźdźców, oraz dwie kategorie amatorskie tzw. OPEN i Business Class Cup. W tej ostatniej jednym z faworytów jest Pan Jacek Wargalla, gospodarz obiektu w Kuźni Nowowiejskiej.

   Z racji czasu, w jakim będzie miała miejsce impreza organizatorzy zadbali o jej bożonarodzeniowy charakter. W niedzielę na hipodromie pojawi się Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, które rozlosowane zostaną wśród publiczności.
Nie mniej ciekawie zapowiada się sobotnie popołudnie i wieczór. Najpierw około godziny 16.oo walkę o punkty do Pucharu Polski walczyć będą biznesmeni, potem kibice będą mogli obejrzeć interesujący konkurs szybkości (ostatni sprawdzian najlepszych par przed niedzielnym Grand Prix), a około godziny 20.oo będzie miało miejsce niezwykłe widowisko – konkurs potęgi skoku – w którym być może wysokość specjalnego muru przekroczy 2 metry.

   Z racji dużej ilości zgłoszeń zmagania koni i jeźdźców zaczynać się będą codziennie o godzinie 8.oo, a kończyć w godzinach wieczornych.
Już dziś warto zarezerwować sobie czas w weekend 12-14 grudnia i udać się to tego pięknego miejsca, jakim jest bez wątpienia Kuźnia Nowowiejska. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegółowy program podamy państwu w przyszłym tygodniu.

W załączniku można zobaczyć listę zgłoszonych zawodników.