Fantastycznie w gonitwie o Nagrodę Westminster Rulera zaprezentowały się konie ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego. Mało doświadczony Young Thomas z dużą łatwością finiszował po zwycięstwo, a nieliczony Quibou wywalczył drugie miejsce. W rywalizacji o Nagrodę Bandosa faworyzowanego Dragona postraszył uznawany za outsidera Purhib, a pierwszy wyścig z cyklu Women Power Series, podobnie jak przed rokiem, wygrała Joanna Wyrzyk na Pileckim.

 

 

Już w ub. roku Krzysztof Ziemiański sygnalizował, że wiąże z ogierem Young Thomas spore nadzieje, niestety w wieku dwóch lat nie dane mu było pobiec po raz drugi (doznał drobnej kontuzji). Tegoroczny debiut miał imponujący, ale tylko na poziomie III grupy. Widząc dobrą dyspozycję swojego podopiecznego doświadczony szkoleniowiec, choć nie bez wahania, zdecydował się zgłosić trzylatka do biegu o Nagrodę Rulera (za optował m. in. dżokej Martin Srnec). Jak się okazało, było to słuszne posunięcie, bo francuski ogier na prostej finiszował zdecydowanie najlepiej i „policzył rywali”. Zaciekła walka trwała o drugie miejsce. Pierwsza odpadła dyktująca mocne tempo w dystansie Alis Gloriae, nadspodziewanie szybko zgasł także Falvio. Faworyzowany Anator i świetnego pochodzenia Guitar Man galopowały niemal łeb w łeb, ale nieoczekiwanie musiały uznać jeszcze wyższość atakującego przy kanacie drugiego podopiecznego Krzysztofa Ziemiańskiego – Quibou. Guitar Man, silnie wysyłany przez Szczepana Mazura, odebrał Anatorowi trzecie miejsce, mimo starań sprowadzonego na faworyta francuskiego dżokeja Fabiena Lefebvre’a. Właścicielem Young Thomasa jest Borussia Sp. z o.o.

 

 

Dragon wygrywa, Purhib zaskakuje

Solidnym tempem wyścig o Nagrodę Bandosa poprowadziła General Lady. Blisko trzymały się Seiful Muliuk oraz Wielki Dakris (galopował nadspodziewanie chętnie). Po nienajlepszym starcie stawkę zamykał Purhib. Na prostej General Lady zaatakowana została przez Wielkiego Dakrisa i Seifula Muliuka, a polem bardzo lekko galopował Dragon. Bity faworyt szybko objął prowadzenie, tymczasem między końmi niespodziewanie przedarł się Purhib. Kasztan, przy najszybszej ćwiartce, finiszował bardzo błyskotliwie i nieoczekiwanie doskoczył do Dragona, zostawiając wyżej notowanych rywali z tyłu. Aleksander Reznikov nie dał się jednak zaskoczyć i dość pewnie obronił zwycięstwo Dragona. Trzecie miejsce utrzymała General Lady przed Seifulem Muliukiem i Wielkim Dakrisem.

 

Hodowcą i właścicielem trenowanego przez Macieja Janikowskiego Dragona jest Zbigniew Górski. Postawa Purhiba jest potwierdzeniem wyśmienitego przygotowania koni ze stajni Cornelii Fraisl, dla której zwycięstwo w mocno obsadzonym biegu grupowym odniósł w niedzielę Frehel de Bozouls.

 

 

Joanna Wyrzyk i Pilecki pokazali moc

Dokładnie jak rok temu, pierwszy wyścig z cyklu Women Power Series, w której rywalizują wyłącznie amazonki, wygrała Joanna Wyrzyk koniu na swojej własności – Pileckim. Ogier objął prowadzenie na początku prostej i początkowo nie mógł oderwać się od rywali. W końcówce galopował jednak zdecydowanie najlepiej i ostatecznie zwycięstwo było bardzo wyraźne. Drugie miejsce w końcówce wywalczyła Daria Pantchev na Terroubim, a trzecie Oliwia Szarłat na klaczy Santa Meri. Niespodzianką była dobra postawa Uzzy, która finiszowała pod Anną Gil jako czwarta.

 

 

Women Power Series rozpoczęta!

Tegoroczna rywalizacja między amazonkami zapowiada się niezwykle emocjonująco. Joanna Wyrzyk i Daria Pantchev, które w ub. roku walczyły o triumf w ostatecznej rywalizacji do samego końca, świetnie rozpoczęły także w tym roku i zajmują dwa pierwsze miejsca. Wszystkie amazonki coraz śmielej poczynają sobie na Służewcu, także w gonitwach z dżokejami, bo w drugiej dzisiejszej gonitwie zwycięstwo odniosła Joanna Balcerska na klaczy Dżemma, a w sobotę pierwszy sukces w karierze zanotowała Klaudia Szymaniak (na Wafie Al Khalediah).

 

 

Ciekawa walka w czempionatach

W rankingu jeździeckim trwa bezpośrednia rywalizacja pomiędzy sześciokrotnymi czempionami, Szczepanem Mazurem i Aleksandrem Reznikovem. Do tej dwudniówki obaj mieli po dziewięć zwycięstw. W sobotę Reznikov był lepszy 3:2, natomiast dzisiaj wygrali po jednym razie, co oznacza, że Rosjanin ma oczko przewagi. Warto odnotować także pierwszy start w tym sezonie Antona Turgaeva, powracającego po kontuzji odniesionej na Węgrzech tuż przed rozpoczęciem sezonu na Służewcu. Zajął drugie miejsce na Italii Bere.

 

Wśród trenerów na pozycję lidera awansował broniący tytułu Adam Wyrzyk, odnosząc pod dwa zwycięstwa w sobotę (Wedding Ring i Majkel) i niedzielę (Diamond Kitty oraz Pilecki). W czołówce są także Cornelia Fraisl, Michał Borkowski oraz Janusz Kozłowski. Udany początek kariery w roli szkoleniowca ma również Salih Plavac, dla którego w miniony weekend wygrywały trzyletni Tham Luang i pięcioletni Mukhadar (oba na zakończenie dnia).

fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec