Co nam wyścigowo przyniesie zbliżający się sezon? Czy pojawi się 15. trójkoronowany koń na Torze Służewiec? Czy znajdzie się mocny na Adama Wyrzyka? Czy objawi się młody talent na miarę Szczepana Mazura? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania musimy z uwagą obserwować rywalizację na Torze Służewiec. Jedno jest pewne - nadchodzący sezon zapewni nam wiele sportowych emocji.

 

Na warszawskim Torze w tym roku odbędzie się 51 dni wyścigowych, a w ich trakcie zaplanowano 451 gonitw, w tym 260 wyścigów dla koni pełnej krwi angielskiej, 160 dla koni arabskich czystej krwi, 20 dla kłusaków francuskich, trzy dla koni półkrwi oraz – po raz pierwszy od sezonu 2015 – osiem gonitw płotowych, w tym Nagroda 1. Dywizji Kawalerii Wojska Polskiego oraz Wielka Służewiecka.

 

W planie, poza wyścigami płotowymi, jest jeszcze jedno novum – cykl gonitw Al Khalediah Racing Festival, a w jego ramach po raz pierwszy na Służewcu gonitwa kategorii A dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej na dystansie 2000 metrów pod nazwą Tiwaiq Central European Arabian Derby z pulą nagród 119 000 PLN.

 

W tym sezonie nie zabraknie najbardziej prestiżowych gonitw, jak Westminster Derby czy Wielka Warszawska, a także bardzo istotnych dla świata wyścigów koni arabskich Nagrody Europy - Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – najwyżej sklasyfikowanej pod względem sportowym w Polsce gonitwie (w międzynarodowej klasyfikacji G3), cyklu Wathba Stallions Cup oraz Nagrody Porównawczej rozgrywanej w ramach UAE President Cup w randze Listed. Kibice z pewnością będą czekać także na  znane i lubiane serie gonitw uczniowskich oraz Women Power Series dla amazonek. Łączna pula nagród na ten sezon wynosi ponad 8 600 000 PLN.

 

Pierwsze wyścigi na Torze Służewiec odbędą się 1 maja. W trakcie tego dnia zostanie rozegranych 8 gonitw grupowych, w tym biegi o Nagrodę Dandolo – Handicap Otwarcia, Generała Władysława Andersa praz Memoriał Tomasza Dula, jednego z najbardziej uznanych dżokejów na Służewcu, nazywanego „królem toru”.

 

Miłośnicy wyścigów konnych będą mogli śledzić rywalizację za pośrednictwem transmisji telewizji internetowej Służewiec iTV dostępnej na stronie www.torsluzewiec.pl oraz na YouTube @Tor Służewiec. Relacji na żywo będzie towarzyszyć Studio, a w nim rozmowy z ekspertami, newsy z kraju i ze świata oraz ciekawi goście. Gonitwy będą także transmitowana w TVP Sport.

 

Będzie to rok pełen interesujących gonitw, cudownych zwycięstw i niespodziewanych rozstrzygnięć. Dzięki zaangażowaniu Partnerów Toru, którzy towarzyszą nam od lat, jak i tym, którzy dołączyli w tym roku, pula nagród zostanie zwiększona o nagrody dodatkowe. Doświadczeni przez trudny, ubiegły rok staliśmy się jako środowisko wyścigowe silniejsi, a Totalizator Sportowy jako organizator ma jeszcze więcej motywacji, aby promować piękną wyścigową pasję. dodaje Dominik Nowacki, Dyrektor Zarządzający Torem Wyścigów Konnych Służewiec.

 

Pierwsza bomba w górę w tym roku na warszawskim Torze pójdzie w sobotę 1 maja o 14.30
Zapraszamy do uczestniczenia w mityngach wyścigowych online