Niedzielne wyścigi upływały pod znakiem gonitw kończących serię Women Power oraz cykl gonitw uczniowskich, a także wyścigów dla dwulatków i rywalizacji płotowej. Działo się bardzo dużo, a publiczność gorąco dopingowała swoich faworytów.

 

 


Joanna Wyrzyk i Karolina Kamińska bohaterkami wśród amazonek

Ostatnią gonitwę z serii Women Power wygrała dotychczasowa liderka – Joanna Wyrzyk, tym samym mocnym akcentem kończąc zmagania amazonek. W tym roku córka trenerskiego czempiona wygrała trzy z pięciu odsłon rywalizacji na koniach przygotowywanych przez ojca: Pileckim, Tres Amour, a tym razem na Glorii F. Jak sama powiedziała po wyścigu – dzisiejszy sukces był dla niej małą niespodzianką.

 


Klacz była jednak mocno liczona przez ekspertów i, mimo niezbyt dobrego startu, szybko znalazła się w czołówce. Tempo narzucił Harlem, którego Gloria F szybko wyprzedziła na prostej. Od tej pory Joanna Wyrzyk kontrolowała sytuację i utrzymywała pierwsze miejsce, tymczasem zacięta walka trwała o kolejne lokaty. Zwycięsko wyszedł z niej Onyks pod Darią Pantchev, choć ogier w końcówce schodził w stronę kanatu i minimalnie utrudniał finisz Harlemowi oraz Arkano. Komisja Techniczna jednak przeanalizowała sytuację i oceniła, że incydent nie miał wpływu na wynik gonitwy, zatwierdzając kolejność: Gloria F – Onyks – Arkano – Harlem.

Właścicielem urodzonej w Irlandii Glorii F jest Krzysztof Goździalski.

Godzinę później rozegrano wyścig z udziałem amazonek reprezentujących kilka krajów. Obok dwóch Polek, Joanny Wyrzyk i Karoliny Kamińskiej, mogliśmy w akcji podziwiać Czeszki, Szwedkę, Norweżkę, Francuzkę i Węgierkę.

Poprowadziła ta ostatnia na Sayif Shadad, ale wałach osłabł na prostej. Tymczasem Karolina Kamińska rozpędziła L’Aquillę, która objęła prowadzenie i nie oddała go do celownika. Na drugiej pozycji w końcówce znalazł się Bright Amber pod Elaurą Cieslik, ale po zaciętej walce pokonała go dosiadana przez Vendulę Koreckovą Mary Elizabeth. Czwarty był Grants Black (Kaia Ingolfsland).

Świetny sukces Karolina Kamińska odniosła dla trenera Macieja Janikowskiego i Stadniny Koni Krasne, właścicieli dzielnej czterolatki.

 

Oliwa Szarłat wygrywa cykl, a Temur Kumarbek gonitwę nr 15

Trzeba przyznać, że fantastyczny finisz w rankingu gonitw uczniowskich zaprezentował Temur Kumarbek, który wygrał trzy ostatnie wyścigi cyklu. Dzisiaj do wygranej poprowadził Heliadesa Armor ze stajni Wojciecha Olkowskiego, chociaż wałach nie ruszył najlepiej.  O drugie miejsce walkę stoczyły konie Krzysztofa Ziemiańskiego – Shamila pod Wiktorią Żaczek minimalnie pokonała Hermesa.

Czwarta na celownik zameldowała się Oliwia Szarłat na mocno liczonym Matadorze, ale to wystarczyło jej do wygranej w całym cyklu. Po raz drugi z rzędu!

 

Rostislav Bens rządził w gonitwach płotowych

Świetny weekend miał czeski dżokej płotowy Rostislav Bens, który w sobotę wygrał we Wrocławiu na Noble Eagle, a dzisiaj triumfował w obu gonitwach w tej konkurencji na Służewcu. Najpierw wygrał na trzyletnim Juraszku dla trenera Marka Breziny i właścicielki Marty Barbuzińskiej, a pół godziny później na czteroletnim Hibernianie, przygotowywanym przez Janusza i Katarzynę Kozłowskich dla Krzysztofa Falby.

 

Mocne dwulatki Andrzeja Walickiego

Wysoką formę prezentują także dwulatki ze stajni Andrzeja Walickiego. Obok niepokonanego Dacinniego i obiecującego Taymoura ma on w stajni inne ciekawe konie. Dzisiaj w wyścigu otwartym piękne zwycięstwo odniósł Tajfun pod Sanzharem Abaevem, a w biegu dla koni polskiej hodowli triumfował Shy Boy. W drugiej serii tej gonitwy wygrał z kolei debiutujący Chou Pet ze stajni Saliha Plavaca.