Po wieloletnich staraniach organizatora wyścigów konnych na Torze Służewiec - Totalizatora Sportowego - oraz Polskiego Klubu Wyścigów Konnych możemy z dumą poinformować, że sztandarowy polski wyścig - Wielka Warszawska - uzyskał status gonitwy Listed! 

 


Ten międzynarodowy „znak jakości” przyznawany przez European Pattern Committee sprawia, że Wielka Warszawska, jako pierwszy wyścig z naszego rejonu, znalazł się na wyścigowej mapie Europy.  
Przypomnijmy, że w sezonie 2023 pula nagród w Wielkiej Warszawskiej wzrosła do rekordowych 478 250 zł! Oprócz najwyższych w Europie Środkowo-Wschodniej nagród konie będą rywalizowały o prestiżowy status „Black Type”, a to jest świetna wiadomość dla polskich właścicieli i hodowców. 


Wielka Warszawska jest najważniejszym wyścigiem porównawczym w Polsce. W ostatnich latach coraz częściej możemy oglądać w niej gości z zagranicy, co w połączeniu z sukcesami Night Tornado we Francji oraz Hipop de Loire w Niemczech pozwoliło spełnić wymagania EPC. 


W tym sezonie Wielka Warszawska odbędzie się 1 października. Już dziś zapraszamy na Tor Służewiec! To tu bije wyścigowe serce stolicy!