Zwycięstwem Isabell Werth na klaczy Weihegold OLD zakończył się piątkowy konkurs Grand Prix tegorocznego FPŚ w ujeżdżeniu.

 

Niemiecka multimedalistka i jej 14-letnia oldenburska klacz zaprezentowały bardzo dobry program, który sędziowie ocenili na 81,755%. Ale Werth wie doskonale, że w jeździectwie nic nie jest pewne. Także to, czy w dzisiejszym programie GP Freestyle, wszystko wyjdzie jej jak powinno.

 

„Czuję oddech innych zawodników na moim karku. ”- powiedziała Isabell Werth, która dziś może odnieść swoje piąte w karierze i trzecie z rzędu zwycięstwo w Finale Pucharu Świata.

 

Z całą pewnością jej największą rywalką (tak jak i w poprzednich latach) będzie Amerykanka Laura Graves. Jej 17-letni Verdades jak zawsze był pełen energii, czasami aż za bardzo. Błędy w kłusie wyciągniętym i na ostatniej linii spowodowały, że Graves zajęła drugie miejsce z wynikiem 80,109%.

 

Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik, który w ostatnim czasie na dobrze zadomowił się w światowej czołówce. Daniel Bachmann Andersen/DEN i Blue Hors Zack zaprezentowali dobry program, w niewielkimi błędami, przez co ich wynik wyniósł 78,152%.

 

 

Dzisiejszy konkurs GP Freestyle rozpocznie sie o godzinie 16:00.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Liz Gregg