W rozgrywanej w trudnych warunkach atmosferycznych i surowym tempie Nagrodzie Westminster Wiosennej przekonujące zwycięstwo odniosła Wedding Ring. Pierwszą wygraną w karierze zanotowała w sobotę Klaudia Szymaniak na klaczy Wafa Al Khalediah.

 

Aura przyzwyczaiła nas już, że wyścigi na Służewcu mają w tym sezonie deszczową oprawę. Nie inaczej było dzisiaj. Pomiar przed rozpoczęciem gonitw wskazał stan toru na poziomie elastycznym w skali 3,7, a z biegiem dnia i trwającymi opadami jeszcze się pogarszał. Pomimo wymagających warunków, główna gonitwa dzisiejszego dnia – Westminster Wiosenna, rozegrana została w selekcyjny sposób za sprawą Zireael, która poprowadziła w pierwszej pełnej ćwiartce w czasie 30 sekund. Klacz nie wytrzymała swojego tempa i na prostej finiszowej do ataku rzuciły się rywalki. Jako pierwsze zaatakowały ofensywnie prowadzona Kurierka i rozpędzająca się polem Wedding Ring. Ta pierwsza broniła się mniej wiecej do połowy prostej, tracąc wtedy drugie miejsce na rzecz finiszującej z dalszego miejsca Lagerthy Rhyme. Podopieczna trenera Kacprzyka szybko zbliżyła się do prowadzącej Wedding Ring, ale nie była w stanie jej skutecznie zaatakować i ostatecznie pewne zwyciestwo odniosła dosiadana przez Szczepana Mazura córka Holy Roman Emperora. Trzecie miejsce przypadło znów trochę pechowo poprowadzonej na finiszowej prostej Kabuli. Klacz dwukrotnie była wytrącana z rytmu przy próbie minięcia słabnących rywalek. Za trzecim razem udała się jej ta sztuka i bardzo wydajnie galopowała na ostatnich metrach, jednak strata do drugiego miejsca była już zbyt duża. Właścicielami trenowanej przez Adama Wyrzyka triumfatorki są Kishore Mirpuri i Wojciech Żmiejko.

 

W pojedynku liderów rankingu jeźdźców: Szczepan Mazur – Aleksander Reznikov, dzisiejszy wynik to 3:2 dla Reznikova, który triumfował na Magneticu (po zaciętej walce z Un Beso), Storradzie (klacz ma na koncie dwie wygrane w dwóch startach) oraz debiutującym młodym arabie – Atlasie. Mazur oprócz wygranej w Westminster Wiosennej triumfował na Majkelu. Pozostałe dwie gonitwy dnia padły łupem jeźdźców ze stajni Macieja Kacprzyka: wygraną na nieliczonym Tham Luang zakończył meeting Konrad Mazur, a na Wafie Al Khalediah swoje pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Klaudia Szymaniak (dla klaczy też był to pierwszy sukces na torze).

Tor Wyścigów Konnych Służewiec