W najbliższą środę 23 czerwca o godz. 16:30 rozpocznie się szósty dzień sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.  W programie znalazło się siedem gonitw na dystansach płaskich dla koni czystej krwi arabskiej oraz pełnej krwi angielskiej.

 

Najważniejszymi punktami programu dnia będą dwie gonitwy uczniowskie oraz Memoriał Kasi Litwiniuk - niezwykle utalentowanej amazonki, której karierę przerwał tragiczny upadek na ostatnim płocie podczas gonitwy 20 sierpnia 1995 roku we Wrocławiu. Konie w padoku zaprezentują się o godz. 16:30, natomiast o 17:00 rozpocznie się pierwsza gonitwa dnia. Ważna informacja dla fanów piłki nożnej - będą mogli obejrzeć mecz naszej reprezentacji ze Szwecją w Strefie Euro, która znajduje się w namiocie przy trybunie głównej. Wstęp wolny.

 

Dwie gonitwy uczniowskie i Memoriał Kasi Litwiniuk – to główne punkty programu ostatniego dnia wyścigów na Partynicach przed letnią przerwą. W gonitwach zaliczanych do Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych rywalizują uczniowie i starsi uczniowie. Po dotychczas rozegranych trzech takich wyścigach w Warszawie i we Wrocławiu liderem klasyfikacji jest Oskar Nowak, który zgromadził 28 punktów. Na Partynicach o kolejne punkty walczyć będą w środę m.in. Oliwia Szarłat, która zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji czempionatu z dorobkiem 20 punktów, a także plasujący się na szóstej pozycji Ravshanbek Mannanbek Uulu, który ma 14 punktów, oraz Bolot Kalysbek Uulu, sklasyfikowany na ósmym miejscu z siedmioma punktami. Memoriał Kasi Litwiniuk to tradycyjnie gonitwa dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej, których dosiadają amazonki. Stawka liczy siedem koni, jest wśród nich m.in. Ech Kurier, siostra świetnego Echarona, zwycięzcy Nagrody Sambora, na której pojedzie Małgorzata Kryszyłowicz, jednocześnie trenerka klaczy. Intersująco zapowiada się występ znakomitego rodowodowo trzyletniego ogiera Inter Approach. Jego ojciec Dawn Approach i ojciec matki Holy Roman Emperor byli czempionami dwulatków, ponadto Dawn Approach w wieku trzech lat wygrał 2000 Guineas i St James’s Palace Stakes. Już w wieku dwóch lat Inter Approach zaprezentował się z dobrej strony, zwyciężając w debiucie i zajmując drugie miejsce w kolejnym starcie. Jego rywalami będą m.in. Trimo Girl, Via Fora i Lesvos, które mają na koncie po jednym zwycięstwie w tym sezonie

 

Szósty dzień sezonu wyścigowego 2021
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

23 czerwca (środa) godz. 16:30, wstęp wolny
17:00 – start pierwszej gonitwy
20:30 – koniec mityngu

 

fot. Wiktor Rzeżuchowski