W ten weekend hipodrom w Morawie gościł przedstawicieli dyscypliny skoków. Trzeci dzień zmagań tradycyjnie zakończył konkurs Grand Prix.

Na liście startowej tego najważniejszego konkursu znalazło się 21 par, a o końcowym wyniku zadecydowała 7-konna rozgrywka, w niej wszystkim udało się zachować czyste konto. Najkrótszy czas uzyskał reprezentant KJ Wechta Rosnówko – Maksymilian Wechta na FIBONACCI S, tuż za nim Jarosław Skrzyczyński i GREATEST, Trzecie miejsce zajął Jakub Krzyżosiak i DIRESTRAIT.

W średniej rundzie triumfował zawodnik w zielonym fraku, czyli reprezentant KJ Agro-Handel Śrem - Mściwoj Kiecoń, który dosiadał niemieckiej klaczy DIGISPORT CODEINA, na miejscu drugim konkurs zakończył Łukasz Appel i ENJOY BLUE DAIMOND, trzeci był Kamil Grzelczyk dosiadający MISTER DR. HEIGL.

Konkurs małej rundy rozgrywany był na zasadach konkursu dwufazowego, zwycięzcą w tym konkursie został Michał Tyszko i E-COFERTINA, drugie Klara Kozioł i ROCKY, trzecie Hubert Kierznowski oraz COMODEUS P

W Lesznie w konkursie Grand Prix pierwsze dwa miejsca należały do jedynego zawodnika, któremu udało się pokonać podstawowy parkur bez punktów karnych - Andreia Shalohina z końmi FARLEY i CORINA. Na trzecim miejscu Hubert Polowczyk i COURTNEY 11.
W małej rundzie najlepszą parą okazali się Hubert Polowczyk i ALO-VARO P, na miejscu drugim Filip Laskowski i CORIWAY, a na trzecim Wojciech Dahlke z MAGNUM VAN DEN BISSCHOP D'15.

W Lesznie rozgrywane były również XV Akademickie Halowe Mistrzostwa Polski, w grupie A, której finał rozgrywany był na wysokościach 100/105 cm wygrała Natalia Kaczmarek na klaczy ALOUBETTA, na drugim miejscu Diana Tomkowiak i DENIS, trzecie miejsce zajęła Paulina Grzyb oraz BARBIE.
W grupie B z finałem o wysokości 125/130 cm wygrała Olga Celska i HIP HOP, na miejscu drugim mistrzostwa zakończył Piotr Kaliszuk i CHACCO DOR, a na trzecim Alicja Maślana i REBUS.