Jak zwykle studenci zapewnili ogromne emocje walcząc o tytuł Mistrza w dwóch grupach: A – zawodnicy nie posiadający II klasy sportowej oraz B – zawodnicy posiadający minimum aktualną II klasę sportową.
W konkursie finałowym grupy A wzięło udział 36 par, a po najwyższe trofeum i tytuł Mistrza sięgnął Arkadiusz Makowski dosiadający Georgie, reprezentujący Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
Srebrny medal zdobyła Agata Kuświk na Janosiku z PWSZ w Kaliszu a brązowy Natalia John na Hipisie reprezentująca AWF w Poznaniu.
Do konkursu finałowego grupy B stanęło 21 par.
Po emocjonującej walce na wysokim poziomie złoty medal oraz tytuł Halowego Akademickiego Mistrza Polski wywalczyła Agnieszka Nurkowska na Endy 6 z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, srebrny medal dla Weroniki Sołtysiak na Sandro Silver z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz brązowy medal Magda Kamińska na Chamberlain R z Politechniki Opolskiej.
Mistrzostwa rozgrywane były na trudnych technicznie parkurach autorstwa Pana Łukasza Jankowskiego co zapewniło wysoki poziom rozgrywanych konkursów, a dobra organizacja i miła atmosfera zapewniła , że kolejne Halowe Akademickie Mistrzostwa Polski przeszły do historii jako wspaniałe sportowe widowisko.

Maciej Wojciechowski

 

Autorem galerii jest Krzysztof Marcinkowski