30 listopada w Orzeszu spłonęła stajnia naszego Przyjaciela – bardzo lubianego i znanego na terenie Polski południowej Marka Szwedy – zawodnika, trenera, hodowcy i miłośnika koni. Od wielu lat prowadzi on w Orzeszu stajnię, gdzie mieszkało około 20 koni. Niestety, komuś najwyraźniej to bardzo przeszkadza - już kilkakrotnie próbowano go do tego zniechęcić. W tym roku było to już drugie podpalenie. Do tej pory zawsze ogień podkładano tak, że nie powodował aż takich strat materialnych i przeżyć emocjonalnych. 
   Tym razem było inaczej. Spłonęła stajnia z zapasem siana i słomy na cały kolejny rok. A co najgorsze pożaru nie przeżyło jego 6 wspaniałych sportowych koni, kucyk, 2 konie, które stały w pensjonacie oraz wierny przyjaciel i stróż pies Dalmatyńczyk.
To dla nas – znajomych Marka i miłośników koni ogromna tragedia. Nie pozostajemy wobec tego zdarzenia obojętni. Jak tylko możemy staramy się mu pomóc. Organizujemy zbiórki siana, słomy, owsa oraz pieniędzy. Zaprzyjaźnione stajnie już zapewniły swoje wsparcie, darując pasze, a nawet konie. Oczywiście każda pomoc jest niezbędna. Próbujemy nagłośnić sprawę, żeby dotarła do jak największej rzeszy osób.
   Zostało uruchomione specjalne konto w zaprzyjaźnionej fundacji, na które wszyscy, którzy kochają zwierzęta i chcą pomóc Markowi, będą mogli wpłacać pieniądze, które w całości zostaną przekazane naszemu Koledze.
   Staramy się robić wszystko, co tylko w naszej mocy, jednak zdajemy sobie sprawę, że może to być niewystarczające bez Waszej pomocy. Dlatego bardzo prosimy Wszystkich o wsparcie.
NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI!!!

NUMER KONTA NA JAKIE MOŻNA DOKONYWAĆ WPŁAT
Fundacja RAPZ
41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Sienkiewicza 6a
www.frapz.org.pl

ING Bank Śląski
nr konta 22 1050 1272 1000 0023 0736 8387
        

– numer konta przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla Marka Szwedy, więc nie trzeba umieszczać w tytule przelewu żadnych dopisków, ponieważ wszystkie pieniądze z tego konta trafią do Niego. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Dyrektorem Fundacji Panią Małgorzatą Kowalik, tel. (032) 262-50-79 wew.34.

O Fundacji
   W grudniu 2007 r. Fundacja RAPZ obchodziła pięciolecie swojego istnienia. W ciągu tego stosunkowo krótkiego okresu ze swojej strony zrobiliśmy wiele, aby jak najskuteczniej działać na rzecz pomocy ludziom, czy to w bezpośrednich akcjach, dzięki przekazanemu 1% czy dzięki Funduszom Europejskim. Każda, przekazana kwota pieniędzy jest dla nas wyrazem stuprocentowego zaufania, którego nie możemy i nie chcemy zawieść.
   Dołącz do grona osób, którym nie jest wszystko jedno. Przekaż wsparcie Fundacji RAPZ, dołóż swoją cegiełkę, aby Marek ponownie mógł uwierzyć w ludzi.
DODATKOWO PRZEKAZANĄ KWOTĘ MOGĄ PAŃSTWO ODPISAĆ OD PODATKU. 

   Wierzymy, że wspólnie jesteśmy w stanie pomóc Markowi odbudować jego stajnię, dać mu szansę na ponowną pracę i przebywanie z końmi, ze zwierzętami, które naprawdę kocha. Mamy nadzieję, że przyszłe Święta znów będą dla nas wszystkich pełne radości i  szczęścia.

Przyjaciele Marka