Reprezentanci Polski zajęli w sobotę wiele wysokich miejsc na hipodromach we Włoszech i w Hiszpanii. Natomiast w Luhmühlen sezon rozpoczął Paweł Spisak.

Arezzo/ITA
Krzysztof Ludwiczak w swoich trzech dzisiejszych startach zanotował dwa bezbłędne przejazdy. Na ogierze Cros Blue (Chacco-Blue – Sandro Boy) zajął 8 miejsce w konkursie 145 cm a na wałachu Diaroubet był 5 w 135 cm. Jutro Krzysztof Ludwiczak będzie miał dwie szanse na zdobycie punktów do Longines Ranking. Najpierw na klaczy Conthacca wystartuje w finale srebrnej rundy a w konkursie Grand Prix dosiadać będzie ogiera Nordwind.
W konkursie 125 cm na wysokiej 4 pozycji uplasował się Jacek Muraczewski na klaczy Aria a Paulina Adamiec w konkursach małej rundy zajęła 3 miejsce na Balou oraz 5 na Covergirl du Toultia.

Cervia/ITA
Konkursy dla młodych koni zakończyły się dziś sukcesami polskich par. Monika Dulczewska na Quoquetu del Leccione zajęła 2 miejsce (0 pkt.) w konkursie 5-latków a na klaczy Stoccarda di Vallerano była także 2 w konkursie dla koni 6-letnich. Do rozgrywki konkursu 7-latków zakwalifikował się Jan Dominik Chrzanowski na klaczy Meadow – para ta miała jeden błąd i zajęła 6 miejsce.
W konkursie 140 cm jeden błąd miała Adrianna Ostrowska na wałachu Endless Love – ten wynik dał jej 13 miejsce w klasyfikacji. Wysokie 3 miejsce w rywalizacji 135 cm zajął Jan Vinckier/BEL na wałachu Quantas. Na pozycji 15 uplasowała się Monika Dulczewska na Basquiat du Lozon a 16-ty był Jan Dominik Chrzanowski an Nougatino V G Z – obie te pary miały po jednym błędzie.

Sevilla/ESP
Zawody na południu Europy Natalia Czernik może zaliczyć do udanych. Dziś na Chuck Bass zajęła wysokie 2 miejsce w rywalizacji koni 7-letnich. Na takiej samej pozycji ukończyła konkurs 135 cm z rozgrywką, w którym dosiadała ogiera Everdi.

Luhmühlen/GER
W zawodach CCI3* startuje Paweł Spisak na wałachu Bandersas. W dzisiejszej pierwszej części próby ujeżdżenia uplasował się na 17 miejscu z wynikiem 33,20 pkt. Na prowadzeniu jest Michael Jung/GER na wałachu Lennox (23,30 pkt.).