Dziś ostatnia próba – zręczności powożenia okazała się bardzo szczęśliwa dla naszych reprezentantów w Aszar – wygrali wszystko!

W konkursie zręczności najlepszym zawodnikiem został Bartłomiej Kwiatek przejeżdżając parkur na zero i w normie czasu, Weronika Kwiatek uplasowała się na 7. pozycji z wynikiem 4,87 pkt., Maciek Forecki inkasując 6 pkt. zajął 8 pozycję.

W końcowej klasyfikacji indywidualnej zawody wygrał Bartek Kwiatek (z prawie siedmioma punktami przewagi nad Henrikiem Hoperem), tym samym nasz 4-krotny Mistrz Polski zwyciężył cały cykl Golden Wheel Cup. 6. miejsce w zawodach to Weronika Kwiatek, 9. Maciej Forecki.

W konkursie drużynowym po świetnym wyniku w zręczności nasza ekipa utrzymała pozycję lidera i z przewagą ponad 9. punktów nad drużyną Niemiec wygrała zawody CAIO.

Serdecznie gratulujemy całej trójce i życzymy szczęśliwego powrotu.

Kolejne zmagania powożeniowe już za tydzień w ośrodku Farma Sielanka w Warce, gdzie o tytuł Mistrza Polski będą zmagać się zawodnicy powożący parami.
Tych kibiców którzy osobiście nie będą mogli zawitać do Sielanki zapraszamy przed monitory komputerów na bezpośrednią relację on-line.

Jak zwykle w zawodach powożeniowych sobota to dzień próby terenowej czyli maratonu...

I tu nasi reprezentanci nie zawiedli, najlepiej maraton przejechał nasz najmłodzy zawodnik Maciej Forecki zajmując 3. miejsce ze stratą jedynie 0,34 pkt. do zwycięzcy tej próby Francuza Jeana-Michela Olive. 7 miejsce z wynikiem 75,21 zajął Bartłomiej Kwiatek i tuż za nim Weronika Kwiatek (79,06).

Po dwóch dniach na czele ogólnej klasyfikacji jest Henrik Hoper, drugie miejsce zajmuje Bartłomiej Kwiatek ze stratą do lidera 1,82 pkt. Trzecie miejsce Dieter Lauterbach, 6. miejsce Weronika Kwiatek, a Maciej Forecki plasuje się na 10 pozycji.

W zestawieniu drużynowym po świetnych miejscach wywalczonych w maratonie polska ekipa objęła prowadzenie, aby utrzymać miejsce lidera możemy pozwolić sobie jedynie na dwie zrzutki w jutrzejszym konkursie zręczności o ile dwóch zawodników z drużyny Niemiec przejedzie parkur bez punktów karnych.

Jutro ostatni i zarazem decydujący dzień zmagań, ponieważ zawody w Aszar są finałem cyklu zawodów Golden Wheel Cup (gdzie punkty z finału są mnożone razy 2). Liderem tego cyklu jest Bartek Kwiatek, a "po piętach depcze mu" ze stratą jedynie 2 punktów Dieter Lauterbach. Więc ten z nich który zajmie wyższą pozycję w CAIO Aszar wygrywa cały cykl zawodów Golden Wheel Cup.

27.06.2009

Od dziś w węgierskiej miejscowości Aszar polscy zawodnicy walczą o jak najlepsze miejsca indywidualnie i drużynowo w zaprzęgowych zawodach rangi CAIO dla singli.

Po pierwszej próbie ujeżdżenia prowadzi szwajcarka Lillian Lugen z wynikiem 42,24. Najlepszy z Polaków zajmuje 5. miejsce i jest nim Bartłomiej Kwiatek z ogierem Regiment (47,87), 7. miejsce Weronika Kwiatek, Maciej Forecki uplasował się na 14. pozycji z wynikiem 60,70.

Do wyniku ekipy liczyły się dwa najlepsze rezultaty i w tej klasyfikacji zajmujemy 3. pozycję, przegrywając z ekipą Finlandi jedynie o 0,13 pkt., oraz z pierwszymi Niemcami o 2,3 pkt.

Szczegółowe wyniki w pliku załącznika, dzięki uprzejmości Jacqueline Zimmermann zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.