Przed nami szósty dzień sezonu wyścigowego na Partynicach. W środę 26 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych zobaczymy sześć gonitw na dystansach płaskich. W czterech z nich obejrzymy rywalizację koni pełnej krwi angielskiej, a w dwóch – czystej krwi arabskiej. Koni dosiadać będą najlepsi krajowi dżokeje, wśród nich m.in. Szczepan Mazur mający dotychczas 45 zwycięstw w sezonie, czy Kamil Grzybowski z 28 triumfami w tym roku.


W związku z zagrożeniem epidemicznym organizatorzy wpuszczą na teren wyścigów maksymalnie 999 osób. Każdy kto chce zobaczyć na żywo wyścigi powinien pobrać bezpłatną wejściówkę ze strony torpartynice.pl.

To będzie wyścig zwycięzców! W zamykającej mityng gonitwie spotkają się trzyletnie i starsze folbluty, z których pięć ma na koncie odniesione niedawno zwycięstwo. Znakomitego pochodzenia Barbarosa łatwo wygrał na początku sierpnia we Wrocławiu gonitwę na 2200 m, w swoim pierwszym starcie na polskich torach zajął na Partynicach drugie miejsce na dyst. 1907 m, jeszcze w styczniu ścigał się w Wielkiej Brytanii. Dwa tygodnie temu po zwycięstwo na wrocławskim torze (1907 m) sięgnęła Zarra, na początku lipca gonitwę (2400 m) wygrała tu Colonelle, która także w pierwszym starcie na Partynicach zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Dobrze biegający od początku sezonu Mobecq swój triumf (2000 m) święcił w połowie lipca na Służewcu, w gonitwie wygranej przez Colonelle był trzeci siedem długości za nią, trzeci przybiegł też za Barbarosą, kiedy ten swój polski debiut kończył na drugiej pozycji. Z początkiem sierpnia pierwszy start w tym sezonie i pod wodzą nowego trenera Wiesława Kryszyłowicza – który przygotowuje konie na Partynicach – na zwycięstwo zamieniła Born To Fly, pewnie wygrywając we Wrocławiu wyścig na 1600 m. Dobre wyniki w tym sezonie, choć brak w nich wygranej, osiągają Sunmoonstar i Herbatka. Kilka zwycięskich koni spotka się również w Nagrodzie SK Wiśnicz, gonitwie I grupy dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej. Najświeższe zwycięstwa – z początkiem sierpnia – odniosły Dyplomacja i Echaron. W lipcu gonitwę wygrała Akaria, najwcześniej po triumf, w czerwcu, sięgnęły Elzani i Sweet Sally, które potem próbowały sił na poziomie I grupy w Warszawie. W drugiej tegorocznej gonitwie dla dwulatków pełnej krwi angielskiej na Partynicach pobiegnie pięć koni, które spotkały się w pierwszej na początku sierpnia. Jamella i Gabriella Essence do końca walczyły o zwycięstwo, ostatecznie finiszując o szyję i pół długości za pierwszym koniem na celowniku. Czwarta w nieco większym odstępie przybiegła Tango Queen, piąta była Brasada, szósta wyścig kończyła Jam-Orlica. Nowe konie w tym towarzystwie – to Faith, która w lipcu zajęła piąte miejsce na Służewcu, oraz debiutant Kazou. W sprawdzianie na milę pobiegną m.in. będące ostatnio w wysokiej formie Letbygonesbeicons i Simella, do sukcesów sprzed dwóch lat spróbuje nawiązać Valley Pride, może u pechowej ostatnio Make Sure da znać o sobie krew znakomitych przodków.

Bezpłatne wejściówki
W związku z zagrożeniem epidemicznym COVID-19 mityngi wyścigowe na terenie WTWK-Partynice od dnia 5.08.2020 do odwołania odbywać się będą z publicznością w liczbie nie przekraczającej 999 osób za wyjątkiem dni wyścigowych posiadających status imprezy masowej. Powyższy limit nie dotyczy osób, których udział jest konieczny do przeprowadzenia mityngu.
Zapraszamy do pobierania darmowych biletów na stronie: https://www.torpartynice.pl/bilety-na-wyscigi/

6 dzień wyścigowy sezonu 2020
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice

26 sierpnia (środa), godz. 16:00 – start pierwszej gonitwy

Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania ze strony torpartynice.pl
Transmisja online – torpartynice.pl