Finał finałów, czyli rywalizacja czterolatków w przeszkodowej Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego i trzylatków w Czempionacie Płotowym oraz wieńcząca tegoroczne zmagania na przeszkodach Nagroda Zamknięcia Sezonu – to główne punkty programu „tej ostatniej niedzieli” na Partynicach.

 

Prym wśród czterolatków wiedzie w tym roku Haad Rin. Na początku sezonu wygrał gonitwę z przeszkodami we Wrocławiu, następnie podjął międzynarodową rywalizację we włoskim Merano, gdzie zajął piąte miejsce w stiplu, na początku września wygrał płotową Wielką Partynicką i ponownie wystartował w Merano, kończąc trzeci w gonitwie z płotami G2. Groźnymi konkurentami dla partynickiego faworyta będą z pewnością oba konie z Czech – Idol i Hey Calming; każdy z nich ma w dorobku jedną wygraną gonitwę we Wrocławiu, a Hey Calming w swoim zwycięskim występie niespodziewanie pokonała rywala. Idol także próbował sił w Merano i był ósmy w gonitwie wygranej przez znanego z wrocławskiego triumfu znakomitego Santo Cero.

W Czempionacie Płotowym Trzylatków spotykają się dobrzy znajomi – dwukrotny zwycięzca Nebo, za którym raz druga przybiegła Indira i raz Bailando, a dwa razy trzeci za nimi był Sorreno.

Mocnym akcentem na zakończenie „tej ostatniej niedzieli” będzie Nagroda Zamknięcia Sezonu, w której pobiegną takie konie, jak Mimir i Celadon, wcześniej rywalizujące w najważniejszych gonitwach z przeszkodami, Crystal Cup i Wielkiej Wrocławskiej. Celadon ponadto był drugi w gonitwie Wrocławska Trial, gdzie o pół długości pokonał Mimira. Ciekawie zapowiada się rywalizacja z oboma końmi z Czech, jaką podejmie partynicki Rainbow Rakti, który w swoim pierwszym starcie po przerwie wygrał Nagrodę Galeriusa; pojedzie na nim, tak jak poprzednio, szwedzki czempion Niklas Loven.

Kilka interesujących koni zapisanych zostało do gonitwy z płotami dla czteroletnich i starszych koni. Big Mago z Czech to uznana firma, ma na koncie liczne płotowe zwycięstwa, głównie na torach włoskich. Partynicka Tagra w płotach debiutuje, a że z sukcesami biegała w gonitwach płaskich, także tych najwyższej rangi, tym ciekawiej zapowiada się jej debiut.

Kolejny na Partynicach długodystansowy bieg (3150 m), a w nim zwycięzca jednego z dwóch poprzednich Kazal i drugi w innym Dabadiyan, a także Remus z Czech, który był trzeci i Kolada, która finiszowała blisko czwarta.

Długi jak na dwulatki dystans 1600 m do pokonania będzie miała ósemka młodych folblutów, część mająca już debiut za sobą, część podchodząca do startu pierwszy raz.

Dziewięciokonna stawka trzyletnich i starszych koni pełnej krwi zmierzy się na klasycznym dystansie 2400 m, a pobiegną m.in. Tebinio i Zryw prezentujące ostatnio wysoką formę, dzięki której sięgnęli po zwycięstwo.

A do tego:

  • prezentacja og. Fazza Al Khalediah, sensacyjnego zwycięzcy gonitwy G1 - Qatar Arabian World Cup w Paryżu
  • wyjątkowy pokaz Polskiej Szkoły Jazdy pod dowództwem Alexa Jarmuły
  • Parada Zakończenia
  • Gonitwa Włościańska
  • Pieczone Prosię 
  • i „Ta Ostatnia Niedziela” - Pierwsze Pożegnanie Prezydenta Wrocławia

Ten szczególny dzień wyścigowy poprowadzi z siodła znana prezenterka telewizyjna Katarzyna Dowbor.

 

Wszystkich którzy nie moga osobiście odwiedzic wrocławskich Partynic w niedzielę 21 października, zapraszamy na transmisję  LIVE .