Piątkowe konkursy w Zduchovicach rozpoczęły się od hymnu Polski. Nasza reprezentacja triumfowała w konkursie Pucharu Narodów kategorii dzieci. Juniorzy mieli dzisiaj trochę mniej szczęścia, ale zaliczyli dobre przejazdy indywidualne. Młodzi jeźdźcy, startujący indywidualnie, plasowali się w czołówce konkursu.

W pierwszym z konkursów Pucharu Narodów, w kategorii dzieci, wystartowało sześć drużyn. Polskę reprezentowały cztery amazonki. O ostatecznym wyniku, po dwóch nawrotach, musiała zdecydować rozgrywka, w której rywalami Polski były drużyny Niemiec i Węgier. W samej rozgrywce pojechały trzy nasze zawodniczy, dlatego nie było miejsca na popełnienie błędu. Młode amazonki nie zawiodły i każda z nich dowiozła czyste konto do linii mety. Ostatecznie polska drużyna w składzie Iga Biegalska i klacz DORAVELLA (0/4/0), Anna Dziuba i wałach LA PAZ (0/-), Eliza Zawadzka i ogier DIOR V (4/0/0) oraz Daria Pietrzak i wałach MONSUN (0/0/0) zwyciężyła w konkursie z wynikiem zero punktów karnych. W konkursie indywidualnym również bezbłędnie jeździły obie nasze zawodniczki. Olivia Sijka na klaczy IBERIA zajęła drugie miejsce, a Zuzanna Prymek i wałach DYLLANO miejsce czwarte.

Polska drużyna juniorów dzisiaj miała mniej szczęścia. Nie udało im się zakwalifikować do drugiego nawrotu i ostatecznie zajęli szóste miejsce. Polskę reprezentowali Juliana Suska i wałach CHARLIE BOY, Laura Kłapińska i wałach CAPTAIN, Natalia Stefańska i wałach KASTELLO oraz Maksymilian Parkitny i klacz CRONA LVP Z. W konkursie indywidualnym najlepiej jeździł Aleksander Lewandowski. Na klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF zajął trzecie miejsce. Olga Skrobacz na ogierze QUINCY  również jeździła bezbłędnie i zajęła piątą pozycję. Maria Branka-Borja na wałachu CLINT EASTER miała jeden błąd (7 miejsce), a Paula Adamiec na klaczy GERWENA zjechała dziś z parkuru z wynikiem 14 pkt karnych.

W niełatwym konkursie Pucharu Narodów Młodych Jeźdźców wystartowała dwójka naszych reprezentantów. W klasyfikacji indywidualnej Gabriela Bado zajęła miejsce drugie. Starując na wałachu BALISTO AC miała dwa błędy. Zaraz za nią, na miejscu trzecim, uplasował się Szymon Najdzionek na klaczy FADINA PP  z wynikiem 9 pkt karnych.