Prezentowana w załączeniu statystyka obejmuje również ostatni opublikowany 26 sierpnia br. kucowy ranking PZJ.
    W grupie A1 do grona zwycięzców finałów dołączyła Julia Kuźniak na Tanngard’s Freja i awansowała w statystyce na trzecie miejsce. Liderką pozostaje Marika Wawrzyniak na Ferrari – tym razem w finale była 10-ta.  Na drugim miejscu nadal Julia Jakubowska, która w Sielinko zajęła 2 miejsce na Freji i 9 na Bajce. Cała trójka reprezentuje barwy KJ Mustang Rogalinek.
    W grupie A2 tym razem finału nie rozegrano.
    W grupie B finał ukończyło tylko 2 z 6 par. Po raz drugi w tegorocznych finałach ZO wygrała Iga Tokarska z KJ Bachmat Wrocław na Barkaroli. Lider Konrad Stężycki może czuć się już mocno zagrożony.
    W grupie C Agnieszka Szopa z JKS Więckowice na Granicie dołączyła do grona zwycięzców finałów i awansowała na 3-4 miejsce. Szósta na Elfie w tym finale Aleksandra Grzybowska z KJ Oxer Wtórek zrównała się ilością finałów i zwycięstw z Paulą Płanetą z WLKS Krakus Swoszowice. Lideruje nadal Paula z Foxy, ale tylko „lepszymi miejscami”.
    W grupie D trzecie w czwartym finale zwycięstwo Piotra Kaliszuka na Bolero z ZKJ Przylep. Oczywiście Piotr pozostaje niekwestionowanym liderem statystyki tej grupy.
    W grupie E zgodnie z tradycją – co finał, to inny zwycięzca! Tym razem wygrał Cezary Kalinowski z KJ Kuźnia Nowowiejska na Happy Boy i awansował na 5-6 miejsce. W czołówce jest bardzo ciasno. Trochę szkoda Małgorzaty Krzeczowskiej z WLKS Krakus startującej już po raz szósty w finale na Asterii. Tym razem po raz drugi była w finale 3-cia i jak na razie plasuje się na 8 miejscu, bo… brakuje na Jej koncie zwycięstwa…
    Teraz cała kucowa czołówka szykuje się zapewne do startu w MP i PP w Kuźni Nowowiejskiej, które zaczynają się już pojutrze. Być może załączona statystyka i ranking PZJ pozwoli kibicom i sympatykom sportu Kucowego na ocenę szans i typowanie faworytów.
A wszystkim zawodnikom, którzy wystartują w Kuźni życzę udanych przejazdów i sukcesów.