O ostatnim Longines Rankings No 156 informowaliśmy w newsie 8 stycznia 2014 roku LINK. Sportowe jeździectwo to oprócz najpopularniejszych skoków przez przeszkody jeszcze inne konkurencje. Do rozgrywanych podczas letnich Igrzysk Olimpijskich należą jeszcze ujeżdżenie i wkkw.

Ujeżdżenie
Specyfiką tej konkurencji jest to, że w indywidualnym rankingu światowym sklasyfikowanych jest 680 par jeździec - koń. Na prowadzeniu pozostaje para Charlotte Dujardin i Valegro (GBR). Podobnie jak w skokach w obrębie pierwszej dziesiątki w ostatniej edycji rankingu nie zaszły większe zmiany. W grupie 13 polskich zawodników ujeżdżenia ujętych w światowym rankingu najwyższą, 52 pozycję zajmuje Katarzyna Milczarek i Ekwador.
W indywidualnej klasyfikacji Reem Acra Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w ujeżdżeniu sklasyfikowanych jest 29 par. Wysoką, drugą pozycję w tym zestawieniu zajmuje nasza najlepsza reprezentantka Katarzyna Mielczarek.

WKKW
W indywidualnym HSBC Rankings sklasyfikowano około 3,5 tysiąca zawodników. W pierwszej dziesiątce panuje całkowity spokój i równowaga sił. Prowadzi Nowozelandczyk Andrew Nicholson.  Tuż za nim plasuje się William Fox-Pit (GBR). Ta dwójka zachowuje wyraźną przewagę nad resztą światowej czołówki. W zestawieniu ujęto 51 polskich zawodników. Najwyżej sklasyfikowanymi rodakami są zajmujący 167 pozycję Łukasz Kazimierczak i Kamil Rajnert.
W klasyfikacji HSBC Pucharu Świata LEC sklasyfikowano 221 par. na czele tabeli znajduje się rosyjski zawodnik Mikhail Nastenko. Z grupy 53 polskich zawodników najwyższą, 5 pozycję zajmuje Paweł Spisak. Tuż za pierwszą dziesiątką, na 11 miejscu znajduje się Paweł Warszawski.

Powożenie
Choć sportowe powożenia zaprzęgami nie ma tyle szczęścia by zdobyć uznanie w oczach Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i znaleźć się na liście olimpijskich konkurencji, to właśnie tutaj możemy pochwalić się największymi sukcesami. Choć z żalem wspominamy czasy kiedy w powożeniowej „Formule 1”, czyli zaprzęgach czterokonnych z sukcesami startowali polscy zawodnicy. Na dzień dzisiejszy w tej kategorii nie mamy żadnego reprezentanta. Choć jak wynika z wypowiedzi Prezesa Łukasza Abgarowicza, możemy niebawem spodziewać się postępu w tej kwestii.
W FEI TOP DRIVER AWARDS 2013 dla zaprzęgów parokonnych sklasyfikowano 100 powożących. Na prowadzeniu znalazł się węgierski zawodnik Vilmos Lazar. Na drugim miejscu uplasował się nasz reprezentant Adrian Kostrzewa. Pierwszą dziesiątkę zamyka Waldemar Kaczmarek.
Niekwestionowanym „królem” singli na świecie pozostaje w dalszym ciągu Bartłomiej Kwiatek. Rok 2013 był kolejnym rokiem jego supremacji w tej kategorii. Pierwsze miejsce z dużą przewagą w FEI TOP DRIVER AWARDS 2013 dla zaprzęgów jednokonnych nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości.