Wyścig Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy (G3, kat. A) z miejsca do miejsca wygrał Shadwan Al Khalediah pod Szczepanem Mazurem. Było to trzecie tego prestiżowego dnia zwycięstwo konia własności Al Khalediah Polska. Trenerem Shadwana, podobnie jak Amwaj Al Khalediah, która pół godziny później zdobyła Nagrodę Sabelliny, jest Maciej Kacprzyk.

 

Na mocno elastycznej bieżni Shadwan Al Khalediah poprowadził w swoim stylu. Od czasu do czasu ogier przeskakiwał stojące kałuże, ale mimo wszystko utrzymywał sporą przewagę nad biegnącymi na kolejnych pozycja końmi ze Szwecji – Afja’anem i Aymanem. Dalej galopował peleton prowadzony przez Bandolero, a w niewielkim odstępie za stawką Wielki Dakris. Na zakręcie odpadła General Lady, tymczasem pogoń zbliżyła się do Shadwana. Bliżej kanatu zaatakowały Bandolero i Ayman, a szeroko, w ślad za Shadwanem, ruszył Dragon. W połowie prostej o zwycięstwo walczyły już tylko Shadwan i próbujący go zaatakować Dragon. Polski derbista ambitnie ścigał rywala, jednak silnie wysyłany przez Mazura kasztan nie dał się już pokonać. 200 m przed metą kompletnie osłabł Bandolero, coraz ciężej galopował Ayman i niemożliwe, stało się możliwe – znajdujący się w połowie prostej jeszcze daleko z tyłu derbista Wielki Dakris świetnym finiszem wywalczył trzecie miejsce. Dwa najniższe płatne miejsca zajęli goście ze Szwecji.

 

 

Na padoku zwycięzców dekorowali Ambasador Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich Jego Ekscelencja Dr. Abdulrahim Yousef Alawadhi oraz Drugi Sekretarz Ambasady ZEA Pan Ahmed Almansoori, w towarzystwie Tomasza Chalimoniuka – Prezesa Polskiego Klubu Wyścigów Konnych oraz Członka Zarządu Totalizatora Sportowego Bogdana Pukowca.

Fenomenalnie tego dnia prezentował się Szczepan Mazur. Młody czempion bezbłędnie poprowadził do zwycięstw nie tylko Shadwana, ale także Mayara i Anood Al Khalediah.

 

 

Następnie ci sami właściciele i Szczepan Mazur dołożyli kolejny sukces – Nagrodę Sabelliny łatwo wygrała Amwaj Al Khalediah (trener Maciej Kacprzyk). Klacz została rozprowadzona przez Anwar Al Khalediah, a na prostej pokazała, że podobnie jak towarzysze stajenni, czuje się świetnie na grząskiej bieżni. Bezskutecznie ścigać ją próbowały Al Naira i Tabarak’s Elvira, która osłabła w końcówce. Najlepsza z polskich klaczy szykowanych do Oaks okazała się ostatecznie Al Naira, a na trzecie miejsce nieoczekiwanie przesunęła się Shamila.

Wszyscy wymienieni triumfatorzy są własnością Al Khalediah Polska – filii słynnej Al Khalediah Stud.