Od przyszłego roku sekcja sportowa i rekreacyjna LKS Stragony Strzegom będzie działać w Morawie.

Najważniejsze starty w sezonie 2008:
·    Ogólnopolskie Zawody w Ujeżdżeniu w Zbrosławicach -  : Katarzyna Konarska na Epice - 2 miejsce, na Oleonie w dwóch konkursach – 2 i 3 miejsce.

·    Regionalne Zawody w WKKW w Strzegomiu: w klasie LL Agata Jodko na Filusiu zajęła 1 miejsce, a Ewelina Obidowska na Toniu 2 miejsce.

·    Regionalne Zawody WKKW w Drzonkowie: w klasa LL Agata Jodko na Filusiu zajęła 2 miejsce, a Ewelina Obidowska na Toniu 3 miejsce.

·    Ogólnopolskie Zawody w Ujeżdżeniu w Radzionkowie: Katarzyna Konarska na Epice – Runda C - 2 miejsce, na Oleonie w Małej Rundzie – 4 miejsce.

·    Regionalne Zawody w WKKW w Jaroszówce - Agata Jodka w klasie LL na Filusiu zajęła 3 miejsce, Ania Kowalczyk w P na Enymanie była 4.

·    Ogólnopolskie Zawody w Ujeżdżeniu w Zakrzowie – Katarzyna Konarska na Oleonie w Małej Rundzie zajęła 4 miejsce.

·    Ogólnopolskie Zawody w WKKW w Baborówku - Agata Jodko – Filiś – 12 miejsce, Małgorzata Borysiuk – Promyk – 32 miejsce.

·    Finał Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieży – Bydgoszcz: Agata Jodko w ujeżdżeniu – Filuś – 7 miejsce, Karolina Augustyn w wkkw – Lewus – 8 miejsce.

·    Mistrzostwa Dolnego Śląska w Ujeżdżeniu – Partynice: Agata Jodko – Metylan – 2 miejsce.

·    Regionalne Zawody w Ujeżdżeniu – Partynice: Katarzyna Konarska – Pielgrzym – 2 miejsce.

·    Międzynarodowe Zawody w WKKW - Sopot – Piotr Bujak – Treska – 11 miejsce.

·    Mistrzostwa Dolnego Śląska Jaroszówka: Agata Jodko – Filuś – srebrny medal w wkkw, Ewelina Obidowska – Radar – srebrny medal w ujeżdżeniu.

W kwietniu klub zorganizował pierwszy kurs sędziowski dla sędziów przeszkodowych, jego uczestnicy byli później w czerwcu sędziami na zawodach Pucharu Świata. W sumie wzięło w nim udział ponad 20 osób, a z samego klubu cztery: Ewelina Obidowska, Gosia Góra, Kasia Figurska, Leszek Wójcik. Katarzyna Konarska zdobyła natomiast II klasę sędziowską w ujeżdżeniu.