Mocne stawki w szlagierach i licznie obsadzone gonitwy – tak zapowiada nam się pierwszy weekend sezonu wyścigowego na Służewcu. Ozdobą dwudniówki będzie rywalizacja o Nagrodę Strzegomia z czołówką rocznika derbowego w roli głównej.

 

 

Pierwsze sprawdziany koni zapisanych do Derby

Przed nami rozpoczęcie 77. sezonu wyścigów konnych na Służewcu. Tradycyjnie pierwszy dzień rozpocznie gonitwa o Nagrodę Dandolo, z ciekawą dziesięciokonną stawką starszych folblutów. Aż jedenaście trzylatków na starcie zgromadziły: Memoriał Tomasza Dula i Nagroda Generała Władysława Andersa. Obie gonitwy zapowiadają się niezwykle interesująco w kontekście lipcowej rywalizacji w Derby: aż 14 z 22 zapisanych koni znalazło się w pierwszym zgłoszeniu do biegu o błękitną wstęgę.

 

Kolejna odsłona rywalizacji Power Barbariana i Anatora

W niedzielę odbędą się dwa inne ważne sprawdziany trzylatków: Nagroda Dżamajki i pozagrupowa Nagroda Strzegomia. W tym ostatnim pojedynku dojdzie do kolejnego, czwartego już starcia pomiędzy Power Barbarianem i Anatorem. Czy zimowy faworyt do Derby wyjdzie zwycięsko także z tej rywalizacji? A może zima przyniesie przetasowania w hierarchii trzylatków i wspomnianych faworytów pogodzą rywale: broniący honoru polskiej hodowli Falvio, mające już na swoim koncie naprawdę dobre występy Quibou oraz Adahlen, a może jedyna klacz w stawce Lady Gabi? Podopiecznej Adama Wyrzyka z pewnością łatwiej byłoby rozpocząć sezon w Dżamajki, ale po zeszłorocznym zwycięstwie w biegu o Nagrodę Cardei jest zbyt wysoko sklasyfikowana. W rozgrywanej godzinę wcześniej gonitwie o Nagrodę Dżamajki pobiegną jednak jej dwie towarzyszki stajenne: Wedding Ring i Elvas, które wraz z Fast Skarmish i Paradise Hill będą tworzyć grono faworytek.

 

W rozgrywanej w niedzielę rywalizacji o Nagrodę Cometa rozpocznie sezon znakomity Dragon. Ogier wystąpi w roli faworyta, a jego najgroźniejszymi przeciwnikami wydają się rosyjki Seiful Muliuk i francuska Amwaj Al Khalediah. Niekwestionowanym faworytem drugiej pozagrupowej gonitwy dla koni czystej krwi rozgrywanej w niedzielę (o Nagrodę Kabareta) będzie Mayar Al Khalediah. Rywale wydają się jednak bardzo mocni – holenderskie Sjabahar ‘OA’ i Samonlau ‘OA’ już raz go pokonały, polskie Hefira Grand, Alsahr oraz Echaron należą do ścisłej czołówki rocznika, a francuska Heredia chyba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

 

Jak najlepiej przygotować się do Otwarcia sezonu na Torze Służewiec?

Przeczytaj najnowsze wydanie Magazynu wyścigowego KANAT!

https://new.torsluzewiec.pl/wydawnictwo-kanat/