W tym roku Tor Służewiec będzie obchodzić jubileusz 70-lecia od daty oficjalnego otwarcia.
   W czerwcu 1939 roku na świeżo wybudowanym obiekcie rozegrano tylko jedną gonitwę. Dlatego chcąc przypomnieć Warszawiakom o miejscu trwale związanym z historią oraz Warszawą i jej życiem kulturalno sportowym przygotowaliśmy niezwykle uroczyste otwarcie sezonu.

   Już 25 kwietnia w sobotę w godzinach 14.00-15.00 zapraszamy wszystkich Warszawiaków na spacer w okolice Placu Piłsudzkiego, ulicy Królewskiej, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat gdzie będzie miała miejsce Parada Konna.
Będzie to widowiskowa defilada jeźdźców na koniach w strojach dżokejskich, w towarzystwie orkiestry i powozów konnych z damami w kapeluszach rodem z Ascot oraz gwiazdami Toru Służewiec. Specjalnie dla widzów będzie demonstrowany pokaz tańca konnego. Przechodnie otrzymają zaproszenia na otwarcie sezonu na Torze Służewiec. Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła honorowym patronatem uroczyste otwarcie sezonu wraz z Paradą Konną.

   W niedzielę 26 kwietnia zapraszamy wszystkich na Tor Służewiec, gdzie oprócz emocjonujących gonitw najszybszych koni w Polsce na gości będzie czekał szereg atrakcji takich jak jazda na kucykach, dmuchany zamek, karuzela dla dzieci, wata cukrowa i niecodzienne pokazy konne.

Najważniejsze imprezy sezonu to:
Gala Derby – 6 lipca 2009
Wielka Warszawska – 27 września 2009
Dzień Mediów – 10 listopada 2009.