Tegoroczna Liga Mazowsza została rozszerzona do 25 zawodów i dwudniowego finału. Zawody odbędą się w 17 mazowieckich klubach-ośrodkach jeździeckich i jest to w sumie praktycznie maksimum możliwości terminowych oraz organizacyjnych.
   Ponadto tegoroczna edycja rozgrywana jest wg nowego regulaminu i nowej tabeli punktowej uzależniającej ilość punktowanych miejsc i ich „wartość” od ilości startujących w danym konkursie.
Jak wyjdzie to w praktyce zobaczymy, na razie trzeba się przyzwyczaić do nowego systemu liczenia punktów w klasyfikacji, z czym na początku może być pewien problem…
   Dlatego też mamy prośbę o przesyłanie wszystkich pytań z ew. wątpliwościami na adres mailowy lysykon5@wp.pl. W razie czego będziemy wyjaśniać i ew. korygować...
 
   Po pierwszych zawodach w rankingu znalazło się w 47 zawodników z 22 mazowieckich klubów i 13 nie zrzeszonych, przy czym oczywiście niektórzy startowali i zostali sklasyfikowani w więcej niż jednej klasie.
W sumie w 6 klasach (na razie jeszcze bez C) punktowało w pierwszej edycji 50 zawodników.
Chciałbym w tym miejscu przypomnieć, że na części zawodów konkursy eliminacyjne LM rozgrywane będą tylko do klasy N. Kalendarz z informacją na ten temat można znaleźć w rankingu oraz w zakładce Liga Mazowsza na stronie moderatora Ligii czyli www.hippicapolonia.pl, gdzie również opublikowany jest nowy regulamin klasyfikacji m.in. z tabelą punktową.

Pierwsi liderzy rankingu:
Kuce 60/70 cm – Paulina Szymczak z TKKF Podkowa
Kuce 80/90 cm – Katarzyna Trojańczyk z LKJ Kuclandia Książenice
LL – Kordian Czarnecki nz.
L – Karolina Helman z JKS Karolina
P – Agata Jankowska z SJK Patataj Kanie Helenowskie
N – Arkadiusz Mordzelewski z SJ Poster Piaseczno
C – nie rozgrywano konkursu
Klasyfikacja klubowa – KJ Vena Sport Legionowo

   Pomimo pewnych obaw związanych z wczesnym jak na zawody otwarte terminem było to udane rozpoczęcie Ligi.
   Wysoka frekwencja (zgłoszono 90 koni), dobra organizacja, piękna prawie letnia pogoda, liczna publiczność i miła, gościnna atmosfera… I o to właśnie chodzi w Lidze… Duży plus dla debiutujących w LM organizatorów za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania oraz przebieg zawodów.
I oby tak dalej, bo kolejne imprezy mamy również u ligowych „debiutantów”. Kluby mają co prawda nie małe doświadczenie w organizacji zawodów na różnych szczeblach, ale Liga… to Liga - ma swoje wymagania, program i specyfikę…
Najbliższe zawody:
18 kwietnia – Aromer Józefin (z klasą C)
25 kwietnia – SKJ Legia – Kozielska (z klasą C).
Zapraszamy…
L.D.