Dziewięć konkursów rozłożonych na trzy dni przyciągnęło sporo jak na zawody rajdowe, bo aż sześćdziesiąt pięć startujących par z ośmiu krajów: Czech, Finlandii, Holandii, Niemiec, Słowacji, Węgier oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W piątek, 24 lipca zostały rozegrane konkursy CEI/CEIJY2* na dystansie 120 km oraz krajowy konkurs klasy L na dystansie 30 km. W sumie na starcie do 120 km stanęło 9 par, 6 seniorów (konkurs CEI2*) oraz 3 juniorów i młodych jeźdźców (konkurs CEIJY2*). W ramach konkursy CEIJ2* miały zostać rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców. Niestety nie doszły one do skutku ponieważ w konkursie tym wzięła udział tylko jedna polska para i w związku z tym nie został spełniony warunek mówiący o minimalnej liczbie 4 startujących par potrzebnej do rozegrania MP.
    Dystans 120 km najszybciej przejechała Yara De Boer z Holandii dosiadająca arabskiego wałacha  Riki’s Macho Man – tempo 18,85 km/h. Para ta zajęła pierwsze miejsce w konkursie CEIJY, druga była reprezentantka Czech Petra Trojakova na koniu Shagya Want. Pozostałe startujące w tym konkursie pary nie ukończyły dystansu. W konkursie seniorskim (jeźdźcy powyżej 21 lat, waga minimalna jeźdźca z siodłem 70 kg) zwyciężył Rashid Saeed Al Kamda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dosiadający konia M’annaque z tempem 17,90 km/h. Tuż za pierwszą parą linię mety przecięła Kamila Kart na Cercie, czyli ubiegłoroczni Mistrzowie Polski z Warki. Nagrodę Best Condition dla dystansu 120 km przyznano koniowi Riki’s Macho Man.
   W drugim rozgrywanym tego dnia konkursie klasy L na dystansie 30 km zwyciężyła Elżbieta Horbowiec dosiadająca Duhana.
   W sobotę, 26 lipca, odbył się najważniejszy konkurs CEI3* 160 km w którym wzięło udział 7 par, w tym 4 polskie, krajowy konkurs klasy N na dystansie 80 km (9 startujących) oraz towarzyski konkurs klasy LL na dystansie 20 km dla jeźdźców i koni bez licencji, w którym wzięło udział 10 par.

Konkurs CEI3* wygrała Kamilia Tobiasz na klaczy Mu-Zahrat  zdobywając jednocześnie złoty medal Mistrzostw Polski. Mu-Zahrat został przyznany puchar Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich dla najlepszego konia arabskiego polskiej hodowli na tych zawodach. Drugi był Marcin Tobiasz na Esterze. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Węgier Enike Odor dosiadająca konia Gazal Bator, któremu przyznano nagrodę Best Condition .
   W konkursie klasy N na dystansie 80 km zwyciężyła Joanna Chałastra dosiadająca ogiera Efendi.
   W niedzielę, 26 lipca, rozegrano trzy konkursy, dwa międzynarodowe oraz jeden krajowy. W międzynarodowych konkursach CEI1*/CEIJY1* na dystansie 80 km wystartowało w sumie 8 par. W konkursie CEI1* zwyciężyła reprezentantka Słowacji Zuzanna Sitarova dosiadająca klaczy Sarah 3, która pokonała dystans w tempie 17,44 km/h. Druga, z minimalną startą linię mety przecięła Dorota Krzywicka dosiadająca Ferro. Trzecia była Olga Ciesielska na Ha Cytech. W konkursie CEIJY wziął udział tylko jeden jeździec – Miroslav Jadlovsky z Czech dosiadający klaczy Kahira. Para ta ukończyła dystans w tempie 14,39 km/h. W krajowym konkursie klasy P na dystansie 50 km wzięło udział 15 par. Zwyciężyła Beata Dzikowska dosiadająca Ersteda.

Kolejne zawody międzynarodowe w Polsce odbędą się już za 6 tygodni, w dniach 11 – 13 września w Warce.