Ze względu na spokojne usposobienie są również wspaniałymi towarzyszami, długich terenowych wędrówek.
Tak szeroki wachlarz możliwości użytkowych sprawił, iż Quarter Horse na stałe zagościł w kilkudziesięciu krajach świata, dając radość ze współpracy i kontaktu z wyjątkowymi zwierzętami.
W naturalny sposób zyskał również miejsce w sztuce i to niezależnie od użytych środków wyrazu.
Mając na uwadze wymienione fakty i równocześnie pragnąć uhonorować obecność AQH w Polsce, Polish Quarte Horse Association wraz z Roleski Ranch, ogłasza konkurs fotograficzny American Quarter Horse Photo Shots 2009.
Plebiscyt skierowany jest to wszystkich miłośników rasy, niezależnie od tego, czy zajmują się fotografią w sposób profesjonalny, czy też amatorski. Liczy się trafne uchwycenie chwili oraz zdobycie serc jury,  składującego się  z odwiedzających stronę konkursową Internautów.

Quarter Horse Photo Shots 2009 odbywać się będzie w dwóch kategoriach: Sport oraz Styl życia, do których będzie możliwość zgłaszania prac, wykonanych podczas najważniejszych zawodów American Quarter Horse w Polsce – Polish Quarter Horse Asssociation Championship 2009 (24-25 września, Roleski Ranch, Stare Żukowice).

Do pierwszej z wymienionych kategorii, przesyłać będzie można prace przedstawiające zmagania na arenie, w drugiej natomiast powinny znaleźć się obrazy związane z szeroko pojętą obecnością AQH poza nią, w trakcie trwania imprezy.

Wszyscy chętni, pragnący wziąć udział w konkursie powinni wypełnić specjalnie przygotowany formularz rejestracyjny, dostępny zarówno na stronie www.plqha.com, jak i w biurze zawodów podczas Mistrzostw PLQHA, a następnie przesłać go wraz z  wybranymi pracami na adres konkurs@plqha.com, do dnia 1  października 2009.
Z przekazanych materiałów zostanie utworzona internetowa galeria, w której w dniach 5-31 października 2009 r.  zamieszczone fotografie, będą oceniać Internauci.

Zwycięzcą plebiscytu zostaną autorzy, których prace uzyskają największą ilość głosów w danej kategorii. W nagrodę otrzymają okolicznościowy dyplom od Polish Quarter Horse Association oraz voucher na weekendowy pobyt w Roleski Ranch z atrakcjami, sponsorowany przez właścicielkę ośrodka – Katarzynę Roleską.

Zachęcamy do udziału w konkursie i czekamy na interesujące prace!

Regulamin konkursu na www.plqha.com