Wielkie święto odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w najbliższy weekend (15-16 maja). Bramy dla publiczności zostałą otwarte! I wreszcie Tor wypełni się gwarem i dopingiem kibiców. Nie mogą się już doczekać i sportowcy i miłośnicy wyścigów konnych, a także fani dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Do zobaczenia już w tę sobotę i niedzielę!

 

Program najbliższej dwudniówki zapowiada się świetnie. Bardzo dobrze obsadzone gonitwy o Nagrody Jaroszówki i Golejewka będą najważniejszymi punktami. Z wielkim zainteresowaniem fani wyścigów śledzić będą też występ wracającego na tor trójkoronowanego Fabulousa Las Vegas.

 

Po dwóch pierwszych weekendach, podczas których śledziliśmy przede wszystkim poczynania folblutów z rocznika derbowego oraz koni czystej krwi arabskiej, najbliższa dwudniówka zdominowana będzie przez rywalizację starszych folblutów.

 

Plejada gwiazd w Nagrodzie Golejewka

Doborową stawkę zgromadziła gonitwa o Nagrodę Golejewka. Na starcie zobaczymy aż siedem koni z pierwszej dziesiątki handicapu generalnego, w tym: konia roku 2020 Timemastera, zwycięzcę Derby Night Thundera, zwycięzcę St. Leger, drugiego w Wielkiej Warszawskiej – Night Tornado, świetną derbistkę Nemezis, która jeszcze nigdy w karierze nie wypadła z pierwszej trójki, zwycięzcę Sac-a-Papier Hipopa de Loire, preferującego długie dystanse Petita oraz triumfatora Handicapu Otwarcia sezonu – Saigeta. Do tego grona dołącza wiceoaksistka Mary Elizabeth oraz przybysz z Grecji – Asian Sky.

 

Sobotnia rywalizacja będzie zacięta

W sobotę odbędzie się pierwszy pozagrupowy wyścig sprinterski – o Nagrodę Jaroszówki. Na starcie zobaczymy absolutną czołówkę sprinterską ze Służewca. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodadzą z pewnością występ wyśmienitego w przeszłości ośmioletniego Comin’Through (wygrywał w Australii na najwyższym poziomie - G1!) oraz powrót na tor Xawerego – zwycięzcy zeszłorocznej odsłony Jaroszówki, który przed rokiem pokonał Umberto Caro. Czy karemu ogierowi uda się wziąć rewanż za tamten wynik? W zeszłym sezonie aż czterokrotnie na podium gonitw kategorii A i B kończył niezwykle dzielny Carreser, ale zabrakło mu zwycięstwa na poziomie pozagrupowym. Czy w tym sezonie uda im się odczarować pierwsze miejsce w gonitwach pozagrupowych? A może jako pierwszy celownik minie Snow Storm, który w poprzednim sezonie wygrał aż cztery gonitwy grupowe. Po raz kolejny pewną niewiadomą będzie start koni ścigających się dotąd w Grecji. Czy Shining Armor lub Congratulate pokażą się z lepszej strony niż ich towarzysze stajenni?

 

W wyścigu niższej rangi (II grupa) do ścigania wróci bohater poprzednich sezonów – trójkoronowany Koń Roku 2018 Fabolous Las Vegas. Ogier 1,5-roczną przerwę w startach z powodu kontuzji, ale w sobotę wróci na tor i może się spodziewać mocnego dopingu ze strony swoich fanów.

 

Bilety można nabyć w przedsprzedaży na www.ebilet.pl/sport/pozostale/wyscigi-konne/, a także w kasach przy wejściu na wydarzenie. Dzieci i młodzież do 18 r. ż. zapraszamy bezpłatnie.

 

Szczegóły dwudniówki i dokładny program: TUTAJ