Po gonitwach o nagrody Jaroszówki i Golejewka, przyszedł czas na kolejne sprawdziany wśród najlepszych sprinterów i stayerów: nagrody Haracza i Widzowa. W weekend rozegrane zostaną także Memoriały: Stanisława Sałagaja (dla arabów) oraz Henryka Stermacha (dla kłusaków).

 

Widzowa bez Night Tornado – Nemezis w roli głównej?

Cała piątka zapisana do Nagrody Widzowa (kat. B, 2400 m) startowała przed trzema tygodniami w gonitwie o Nagrodę Golejewka. Pod nieobecność zwycięzcy sprzed trzech tygodni – Night Tornado, wszystkie oczy zwrócone będą na Nemezis, która zaprezentowała się bardzo dobrze i jako jedyna była w stanie nawiązać walkę z podopiecznym trenera Ziemiańskiego. Poprawy można spodziewać się po Night Thunderze. Derbista wydaje się głównym rywalem dla doświadczonej klaczy.

 

Snow Storm powtórzy sukces z Jaroszówki?

Aż siódemka koni, które zmierzyły się w Jaroszówki, pojawi się na starcie gonitwy o Nagrodę Haracza (kat. B, 1400 m). Wśród nich dwójka, która do samego celownika walczyła o zwycięstwo przed trzema tygodniami: Snow Storm i Crazy Bull. Z kolei po nieudanym starcie spróbują zrewanżować się Xawery, Caresser i Umberto Caro. Nadal zagadką są możliwości mającego świetną karierę na zagranicznych torach Comin’ Through, jednak w pierwszym starcie nie zachwycił na tle najlepszych służewieckich sprinterów. W hierarchii może dojść do sporego przetasowania, bo Snow Storm nie będzie już korzystał z ulgi wagi, a część z koni nie poniesie dodatkowych kilogramów za start grupę niżej.

 

W pierwszogrupowym wyścigu konie arabskie upamiętnią legendarnego na Służewcu Stanisława Sałagaja, a kłusaki francuskie ważną postać dla wyścigów tej rasy w Polsce – Henryka Stermacha.

 

Zachęcamy do ogladania transmisji z wyścigowego weekendu. Transmisja dostępna na naszym profilu FB (https://www.facebook.com/SwiatKoni) od godziny