Komitet organizacyjny reprezentowany był przez panią Marię Antoniewicz – Połeć oraz pana Jerzego Trzeciaka . Organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji pana Romana Kusza, który organizuje pokaz sportowego powożenia zaprzęgami parokonnymi oraz duet zawodnik i jego trener, czyli Mściwoja Kieconia i jego tatę – trenera Ronaldo Kieconia.
   Jerzy Trzeciak otwierając konferencję wyraził nadzieję, że tegoroczna edycja Parady Jeździeckiej Łódź 2012 będzie się cieszyć nie mniejszą popularnością niż zeszłoroczna edycja. Nawiązał do tradycji imprezy, która swoje korzenie ma w 2008 roku, kiedy to pod tą nazwą zorganizowano międzynarodowe zawody połączone z pokazami w hali katowickiego Spodka. Kolejna impreza odbyła się po 2 latach jako typowy pokaz jeździecki w Hali Ludowej we Wrocławiu. W zeszłym roku organizatorzy postanowi wzbogacić dużą aglomeracje miejską jaką jest dzisiaj Łódź, w duże wydarzenie jeździeckie. Strona sportowa w łódzkiej Arenie dalej była prezentowana jako konkursy pokazowe. W tym roku wprowadzili do formuły imprezy kilka istotnych zmian. Po pierwsze, Parada Jeździecka powróciła do formuły międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody w randze 2 gwiazdek. Po drugie zmienione zostało miejsce jej rozgrywania. Tym razem jest to bardziej kameralna Hala Sportowa. Miejsce, w którym w historii Łodzi rozegrano wiele wspaniałych imprez sportowych. Jednak w długiej historii obiektu konie zawitały na jego główna płytę po raz pierwszy.

   Już dzisiaj podłoże, które wykonawca, firma CARTRANS zaczął wysypywać już w piątek 16 listopada, zostanie przetestowane przez uczestników Parkuru Otwartego.
   Inicjatywa ta to nic innego jak stworzenie możliwości treningu na placu konkursowym zawodów międzynarodowych dla jeźdźców zrzeszonych w klubach Okręgowego Związku Jeździeckiego w  Łodzi. Od godziny 1200 do godziny 1630 około 60 par startować będzie w treningowych konkursach w klasach LL, L, P i N.
Od godziny 1700 na głównym placu będzie można obserwować oficjalny trening uczestników międzynarodowych zawodów CSI2*.
Maria Antoniewicz – Połeć, przedstawiciel KO oraz sponsora imprezy ZM. Zbyszko, Centrum Sportowo Rekreacyjne Zbyszko oraz FKS Zbyszko podkreśliła rodzinny charakter imprezy, wyrażając nadzieję, że w ciągu najbliższych 4 dni wielu mieszkańców Łodzi znajdzie czas na to by odwiedzić Halę Sportową i „dotknąć” koni oraz jeździectwa w bardzo atrakcyjnej formie sportowej rywalizacji i szeregu pokazów.  Zachęciła tez do dopingowa najmłodszych uczestników pokazów, czyli reprezentantów Zbyszko Pony Club, którzy zmierzą się z przedstawicielami Ośrodka Jeździeckiego Index w rywalizacji kuców.
Roman Kusz, organizator pokazu sportowego powożenia podczas Parady Jeździeckiej zdradził nieco szczegółów dotyczących programu pokazu. Doświadczony i utytułowany zawodnik zapewnił, że publiczność zgromadzona na trybunach nie będzie narzekała w sobotę i niedzielę na brak emocji kiedy na placu konkursowym pojawią się bryczki maratonowe ciągnięte przez parę koni. Ten rodzaj pojazdów pozwala powożącym na zademonstrowanie widzom w konkursach równoległych szybkiej i jakże często wręcz brawurowej jazdy. Jako powożących zobaczymy nie mniej doświadczonego i utytułowanego Jacka Kozłowskiego, który rywalizował  będzie z Sebastianem Bogaczem, Tomaszem Jankowiakiem i Arkadiuszem Górskim. Jak zapewnił animator tej części programu, powożący nie będą startować na swoich podstawowych koniach, lecz zabiorą do Łodzi te, które są w ich stawce najszybsze.
Panowie Rinaldo i Mściwoj Kiecoń odpowiadając na zadawane im pytania powiedzieli, że inicjatywa taka jak Parada Jeździecka jest ze wszech miar godna polecenia i pomocy. To dzięki takim właśnie krokom, zdaniem obydwu przedstawicieli świata dużego sportu, tworzy się nie tylko możliwość dla polskich sportowców do rywalizacji z dobrymi zagranicznymi zawodnikami, ale stanowią również znakomitą reklamy samego jeździectwa i koni jako alternatywy skierowanej do młodzieży. Mściwoj Kiecoń dodał, że sportowych emocji z pewnością nie zabraknie. Jako głównego rywala do wygrywania konkursów, zwłaszcza tych gdzie będzie się liczył czas przebiegu wskazał niemieckiego skoczka Michaela Kolz'a, który w swoich wcześniejszych startach w Polsce pokazał, że jest groźnym przeciwnikiem.

   Najciekawiej zapowiadają się dwa ostatnie dni Parady Jeździeckiej, kiedy to do emocji sportowych podczas rozgrywania 10 konkursów Małej, Średniej i Dużej Rundy, dołączą emocje związane z pokazami. W bloku pokazowym czekają widzów takie atrakcje jak pokaz w wykonaniu gwiazd światowego formatu – Magali Delgado i Frederica Pignon. Sporo adrenaliny wydzieli się na trybunach kiedy na placu pojawią żywiołowi Kozacy z Ukrainy.
   Ponadto będą wspomniane wyścigi kuców, pokaz woltyżerki na niezwykle wysokim poziomie, powrót do czasów dawnych czyli pokaz jazdy w damskim siodle, kiedy widzowie zobaczą, że można tak jeździć również na koniu zimnokrwistym oraz konkurs skoków przez przeszkody w wykonaniu Gwiazd. Będą nimi w tym roku Iwona Guzowska, niezawodny i zawsze uśmiechnięty Maciej Florek, Mariusz Krzemiński oraz Michał Malinowski.

   Organizatorzy serdecznie zapraszają Łodzian wraz z rodzinami, wszystkich przyjezdnych miłośników koni i jeździectwa. W czwartek i patek wejście do Hali Sportowej jest bezpłatne. Na najbardziej atrakcyjne dni, czyli sobota i niedzielę, bilety w cenie 45 zł są dostępne w kasie i systemie sprzedaży Ticket Pro oraz poprzez stronę internetowa Parady Jeździeckiej.
Dla grup zorganizowanych organizatorzy przewidzieli możliwość nabycia biletów w cenie 35 zł/ osoby  (powyżej 10 osób).