Komisja sędziowska pracowała w składzie Jacek Świerkowski (Sędzia Główny), Krzysztof Niecko (delegat PZJ), Lilianna Gajdzińska i Małgorzata Odyniec. Konkursy z oceną stylu jeźdźca oceniali Sędziowie Stylu Janusz Bobik i Stanisław Jasiński, który również był Gospodarzem Toru. W kategorii Młodzicy w konkursie z oceną stylu jeźdźca Mistrzem Okręgu została Juliana Jakubiec na Zefirku z KJ Koncepta Szczecin, a V-ce Mistrzami zostali Dawid Adamelak na Tamburynku z KJS Dako Galant Skibno i Joanna Nowicka na Smyku z JKS Tornado Szczecin. W kategorii Juniorzy Młodsi w konkursie z oceną stylu jeźdźca wystartowało 14 zawodników. Mistrzem Okręgu został Tomasz Jasiński  na Elinie (niezrzeszony), a V-ce Mistrzowie to Wojciech Dąbrowski na Norinie z LKS Dragon Nowielice i Maria Januszewska na Bujwidzie również z Dragona Nowielice. W kategorii Juniorzy  w konkursie dwunawrotowym z rozgrywką wystartowało 13 zawodników. Mistrzem Okręgu został Jan Bobik na Czarze z LKS Dragon Nowielice, a V-ce Mistrzami zostali Jakub Jarecki na Corleone z KJ Hubertus Biały Bór i Martyna Kołodziejczak na Dorze z KJ Cavallo Bonin. W kategorii Młodzi Jeźdźcy w konkursie dwunawrotowym z rozgrywką wystartowało 6 zawodników. Mistrzem Okręgu została Julia Kruszyniewicz na Żywago z JKS Elcon Szczecin. V-ce Mistrzami zostali Jacek Polikowski na Rotmistrzu z JKS Agro-Pol Trzebiatów i Joanna Rosicka na Jaspisie z JKS Wan-Ros Szczecin. W kategorii Seniorzy w konkursie dwunawrotowym z rozgrywką wystartowało 10 zawodników. Mistrzem Okręgu została Kamila Kuśmierkowska i Ibix z MKS Dąb Dębno, a V-ce Mistrzami zostali Adam Nicpoń i Lassini z JKS Agro-Pol Trzebiatów, oraz Krzysztof Tarasek na Carpiano z KJ Koncepta Szczecin. W Białym Borze zawodnicy mogli wystartować w konkursach rozgrywanych w ramach Mistrzostw Okręgu, oraz w konkursach otwartych. W sobotę w konkursie klasy LL z trafieniem w norme czasu wystartowało 11 zawodników. Zwyciężyła Maria Salmanowicz na Darwinie z KJ Hubertus Biały Bór. W klasie L z oceną stylu jeźdźca wystartowało 45 zawodników. Pierwsze trzy miejsca ex aequo zajęli Maria Januszewska na Bujwidzie z LKS Dragon Nowielice, Anastazja Kopyłowska na Dystansie z JKS Dako Galant Skibno i Krzysztof Tarasek na Gryplanie z KJ Koncepta Szczecin. W klasie P dokładności z rozgrywką wystartowało 34 zawodników. Zwyciężyła Agnieszka Kusman na Goderze z KJ Korona Wałcz. Drugie miejsce zajął Marek Ziomek i Cash z KJ Profil Piła, a trzecie Kamil Rajnert i Chivien z KJ Hubertus Biały Bór. W konkursie klasy N dokładności z rozgrywką wystartowało  22 zawodników. Pierwsze i trzecie miejsce wywalczył Sławomir Polikowski na Kanclerzu i Caprice z KJS Agro-Pol Trzebiatów, a miejsce drugie zajął Kamil Rajnert na Chivien. W niedzielę w konkursie klasy L z trafieniem w normę czasu wystartowało 31 zawodników. Zwyciężyła Maria Salmanowicz na Darwinie z KJ Hubertus Biały Bór. W klasie P z oceną stylu jeźdźca spośród 30 zawodników dwa pierwsze miejsca ex aequo zajęli Krzysztof Tarasek na Gryplanie i Kamil Rajnert na Malcolmie. W klasie N dokładności z rozgrywką (22 zawodników), pierwsze miejce zajął Kamil Rajnert na Chivien, drugie Sławomir Polikowski na Caprice, a trzecie Artur Sobolewski na Kwartale z KJ Gryf Biały Bór. Do konkursu klasy C zgłosiło się 4 zawodników. Wygrał Marek Ziomek na Cash z KJ Profil Piła. Drugie miejsce zajął Jacek Bobik na Rovetto z Kj Hippika Polonia Słupno, a trzecie Marek Ziomek na Pankracym. W konkursie klasy CC wystartowało również tylko 4 zawodników. Wygrywa w pięknym stylu bez punktów karnych Joanna Rosicka na Ilianie z JKS Wan-Ros Szczecin. Drugie i trzecie miejsce zajął Jacek Polikowski na Almetto P i Q-two z JKS Agro-Pol Trzebiatów. Podsumowując należy podkreślić, że były to dwa dni wspaniałej sportowej rywalizacji, które uczestnicy Mistrzostw długo zachowają w pamięci.